Kırklareli Gençlikspor’un başarılı Masa Tenisçisi Damla Üzel Milli Takım’da

13
Kırklareli Masa Tenisi sporcuları son yıllarda isimlerini ve ilimizi tüm masa tenisi camiasına ezberlettiler.


HABER MERKEZİ
Aldıkları başarılı sonuçlarla kendi kategorilerinin üzerinde bile derece alan takımlarımız ilimizi de oldukça iyi tanıtıyorlar.
2009-2010 sezonu başlangıcında yapılan tüm A Grubu İller Müsabakaları’na katılan takımlarımız; bu müsabakaların tamamında dereceye girerek çok iyi bir performans sergilediler. Minikler ve Yıldızlar’da Şampiyon; Gençlerde 2. , Türkiye Kupası’nda ise 3. olarak müthiş bir performans gösteren minik sporcularımız kendi kategorilerinde Türkiye’nin en iyisi olduklarını herkese gösterdiler.
Kırklareli Gençlikspor’da Masa Tenisi çalışmalarını sürdüren Damla Üzel 05-14 Temmuz 2010 tarihlerinde Bursa ilinde yapılacak olan Masa Tenisi Genç Milli Takım Kampı’nda ilimizi ve kulübünü temsil edecek. Bu kampın sonunda ise İstanbul’da yapılacak olan “Yıldızlar ve Gençler Avrupa Şampiyonası”da ülkemizi Genç Milli Takım’da temsil edecek. 
Gençlikspor Masa Tenisi Takımı’nda oynayan Kırklareli Cumhuriyet İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi Damla Üzel 2009-2010 sezonunda aldığı derecelerle Milli Takımı çoktan hak etmişti. Dereceleri: Minikler Takım Türkiye Şampiyonluğu, Minikler Ferdi Türkiye 2.’liği, Minikler Çiftler Türkiye 2.’liği, Yıldızlar Takım Türkiye 4.’lüğü, Yıldızlar Ferdi Türkiye 3.’lüğü, Yıldızlar Çiftler Türkiye 3.’lüğü, Gençler Takım ve ferdi Türkiye 5.’liği Ayrıca Masa Tenisi Türkiye 1. Ligi’nde oynadığı maçların tamamına yakınında galibiyetler aldı. Aldığı bu derecelerle Masa Tenisi Milli Takım Kampı’na davet edilerek ilimizin ve kulübümüzün gururu oldu.
* “Kulüp olarak sporcularımızın yanındayız”
Kırklareli Gençlikspor Kulübü Başkanı Şenel Gürpınar; “Damla son 3 yıldır Türkiye Şampiyonaları’nda ve Milli Takım Kampları’nda ilimizi ve ülkemizi temsil etti. Ben inanıyorum ki bu Avrupa Şampiyonası ve Milli Takım Kampı’nda da yine üstün bir performans sergileyerek başarısını ülkeler arasında da gösterecektir. Biz kulüp olarak sporcularımızın yanındayız engellerin spor yapmaya asla gücünün yetmeyeceğinin en iyi örneği olan sporcularımızı diğer sporcuların örnek alarak zamanlarını kahve köşelerinde değil spor salonlarında geçirmelerini öneriyorum tüm sporculara şampiyonada başarılar diliyorum” dedi.
* Üzel’den başarı sözü
Damla Üzel ise; “Bana bu günlere gelmemde emeği olan sevgili Hocam Soner Polat’a son altı aydır beni büyük bir sabırla ve özveriyle çalıştıran eski Milli Takım ve Fenerbahçe  Antrenörü Metin Mestanoğlu’na ve emeği geçen tüm hocalarıma kulüp yöneticilerime Valimizi, Belediye Başkanımıza ve tüm Kırklareli halkına teşekkür ediyorum ilimizi en iyi şekilde temsil edeceğimin sözünü veriyorum” dedi.
* “Sponsor desteği ile başarılarımız artacaktır”
Antrenör ve Masa Tenisi İl Temsilcisi Soner Polat ise; “Damla yaklaşık 6 yıldır sürekli ve düzenli idman yapmakta çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir. Son 3 yılın Türkiye Şampiyonaları’ndaki en göze batan sporcusu idi. Milli Takım’a daha önce seçilmesi gerekiyordu ama kısmet bugüne imiş, ben eminim ki Damla Milli Takım’da da kendine iyi bir yer edinecek ilimizi ve Ülkemizi daha çok Milli Forma ile temsil edecektir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta sporcumuzun 1997 doğumlu olması ve kategorisinde kendi yaşından büyüklerle mücadele edecek olmasıdır. Sadece sporculuğu ile değil efendiliği çalışkanlığı ile de Milli Takım antrenörlerinin gözdesi durumuna geldi. Ben onun çok daha fazla başarılara imza atacağına eminim yeter ki çalışmalarına devam etsin. İlimizin ileri gelen esnaflarının da Damla Üzel’e sponsor olmaları konusunda buradan çağrı yapıyorum. Bu ilden her gün Milli Takım’a birileri çağrılmıyor, çağrılanlarında sponsor desteği ile daha çok başarılar kazanması için hep beraber hareket etmek lazım bu sadece Masa Tenisi için değil tüm spor branşlarında Milli Takım seviyesine gelen sporculara tüm Kırklareli sahip çıkmalı diyor ve Damla’ya Avrupa Şampiyonası’nda ve Milli Takım Kampı’nda başarılar diliyorum.
Ayrıca Masa Tenisi çalışmalarımızı ve  başarılarımızı ciddiye alarak destek veren ve bu noktalara gelmemizde önemli payı bulunan Millet Vekillerimiz Sayın Ahmet Gökhan Sarıçam’a,  Sayın Av. Turgut Dibek’e, Sayın Dr. Tansel Barış’a, Sayın Valimiz Cengiz Aydoğdu’ya, Belediye Başkanımız Sayın Av. Cavit Çağlayan’a,  İl Müdürümüz Sayın Yılmaz Emen’e  Spor Şube Müdürümüz Sayın Dinçer Koşucu’ya Şube Müdürlerimiz Sayın Süleyman Çetin ve  Metin Delmecioğlu’na ve tüm G.S.İ.M. çalışanlarına sonsuz teşekkürlerimizi arz ediyor Kırklareli halkına Türkiye Şampiyonluklarının yanında Avrupa’da da başarı sözü veriyoruz. İlimiz iş adamlarını sporcularımıza ve takımlarımıza destek olmaya çağırıyoruz “ dedi. (s)

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here