Kırklareli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü İl Spor Merkezleri açıldı

22
* Kırklareli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yıldız; “Bizim amacımız sadece çocuklarınıza sportif alışkanlıklar kazandırmak değildir” dedi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından İl Spor Merkezleri 29 Haziran 2012 Cuma günü Kapalı Spor Salonunda saat 10.00’da düzenlenen törenle açıldı.
Açılışa; Kırklareli Vali Yardımcısı Volkan Köksal, Kırklareli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Yıldız, Şube müdürleri, sporcular ve veliler katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan tören Kırklareli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Yıldız’ın konuşmasıyla devam etti. 
Yıldız, amaçlarının sadece çocuklara sportif alışkanlık kazandırmak olmadığını bunun yanında topluma, vatana. Millete yararlı gençler yetiştirmek olduğunu belirterek şunları söyledi;
 “Çocuklarımızın, gençlerimizin yaz tatilini değerlendirmeleri açısından Bakanlığımız tarafından her yıl düzenlenen sportif etkinliklerdir. Bizim amacımız sadece çocuklarınıza sportif alışkanlıklar kazandırmak değildir. Aynı zaman da onların toplumunu seven iyi bir birey olarak yetiştirmektir. Vatanını seven, milletini seven bayrağını seven ve kutsal değerlerini seven bir birey olarak yetiştirmektir. Sporcularımızın bütün eğitimini buna göre yapıyoruz. Onun içinde antrenör arkadaşlarıma çok büyük işler düşüyor. Çocuklara sadece sporun teknik özelliklerini değil aynı zamanda toplumuzun bu değerlerini de işlemeleri gerekir. Geleceğimiz, bugünün çocuklarıdır. Çocuklarımızı ne kadar güzel yetiştirirsek ne kadar güzel eğitim verirsek geleceğimiz o kadar iyi olur.  Kırklareli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne ait birçok sporun tesisi mevcut,  bu tesisleri günün her saatinde çocuklarımız, gençlerimiz ve vatandaşlarımız diledikleri zaman yararlanabilirle. Spor merkezi sadece yaz aylarında değil tüm sene boyunca faaliyetlerine devam edecek” dedi.
Yıldız’ın konuşmasından sonra;  Jimnastik, Judo, Taekkwondo ve Basketbol Sporcuları gösterilerini sundu. Törene izlemeye gelen veliler sporcuların yapmış oldukları gösterileri heyecanla izlediler. Atıcılık, Atletizm, Badminton, Jimnastik, Güreş, Judo, Masa Tenisi, Satranç, Teakwondo, Tenis, Voleybol ve Futbol olmak üzere toplam 12 branşta 06-18 yaş arasında herkes katılabilecek. (ş)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here