Kırklareli Gastronomi Merkezi’ne kavuşacak

23
Kırklareli’nin şehir merkezinde bulunan ve uzun yıllardır atıl bir vaziyette olan Şeker Fabrikası Depolarına Kırklareli Valiliği el atmıştı.

HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin şehir merkezinde bulunan ve uzun yıllardır atıl bir vaziyette olan Şeker Fabrikası Depolarına Kırklareli Valiliği el atmıştı.
Kırklareli – Merkez Karakaş Mahallesinde 6650 metrekare arsa üzerinde bulunan Şeker Depoları, Kırklareli Valiliği’nce hazırlanan projeler ile Cazibe Merkezi’ne dönüştürülüyor.
Şu ana kadar gerçekleştirilen projelerde  Trakya Kalkınma Ajansı’ndan kazanılan hibe ile bir atıl bina, Kongre Salonu’na dönüştürülmüş, İl Özel İdaresi tarafından yapılan Anfi Tiyatro, Kuru Havuz ve Süs Havuzu halkın kullanımına açılmış  ve Bowling Salonu Projesi’nin yapım işleri de devam ediyor.
Alanda kalan son atıl bina da Türkiye-Bulgaristan Sınır Ötesi İşbirliği (SÖİ) Programı 3. Çağrısı’na sunulmuş ve 187 bin 176,31€  hibe almaya hak kazandı. 19 Şubat 2014 tarihinde Haskovo’da  proje ile ilgili bütçe görüşmeleri gerçekleştirilecek ve sınır ötesi iş birliği görüşmeleri yapılacak. Kırklareli İl Özel İdaresi’nin partner olduğu “Economic Development Through Creation of Social Infrastructure For Education Aim/Eğitim Amaçlı Sosyal Altyapının Geliştirilmesi İle Ekonomik Kalkınmanın Sağlanması” Projesi ile Kırklareli’ye bir Gastronomi Merkezi kazandırılacak. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.