Kırklareli Festival Alanı’na aktı

7
“Kırklareli halkı en iyisini, en güzelini hak ediyor”
HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediyesi’nin bu yıl 25. sini düzenlediği Kırklareli Karagöz Kültür Sanat ve Kakava Festivali’nin ikinci günü de dolu dolu geçti.
Sunuculuğunu İpek Tanrıyar’ın yaptığı gecede ilk olarak sahneye Bursa’dan Nilüfer Belediyesi’nin Halk Dansları topluluğu çıktı.
Programda;  Çin Halk Cumhuriyeti kardeş şehir Suining akrobasi gösterisi, Blues Of Rumeli, Faruk Demir ve son olarak Ottoman Tiyatral Dans Topluluğu sahne aldı.
Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu gecede bir konuşma yaparak şunları kaydetti; “Kırklareli Karagöz Kültür Sanat ve Kakava Festivali’nin bugünlere gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.  Sevgili dostlar, aileyi, toplumu ayakta tutan kültürel zenginlik ve kültürel kimliktir. Burası Kırklareli, burası Trakya. Bizim olmazsa olmazlarımız var. Bizim, kırmızı çizgilerimiz var. Biz eğlenmeyi de severiz, gezmeyi de severiz. Ama burada Kırklareli’nde, Trakya’da yaşayan herkesin boyu kadar yüreği vardır. O yüreklerde, insan sevgisi, ulus sevgisi, vatan sevdası vardır, cumhuriyet aşkı vardır ve o yürekte Mustafa Kemal sevdası vardır. Burası Kırklareli, burada laik cumhuriyetin yılmaz savunucuları yaşar. Burada, Zübeyde Ana’lar her gün yeni bir Mustafa Kemal doğurur. Burada yaşayanların nabzı Mustafa Kemal diye atar.”
Kesimoğlu, Konuşmasını; “Bu yıl ki programımızda birbirinden değerli sanatçılar, yazarlar, gruplar var. Söyleşiler, dinletiler, sergiler, spor müsabakaları ve bir birinden güzel etkinlikler var. Benim Kırklareli’m her şeyin en güzeline layıktır. Biz bunu başarmak için arkadaşlarımız ile birlikte çok güzel program hazırladık. Umarım, sizlerde beğeneceksiniz. “Kırklareli halkı en iyisini ve en güzelini hak ediyor” diyerek bitirdi. (Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.