Kırklareli Fen Lisesi bu yıl 38 mezun verdi

20
* Kırklareli merkez ilçede eğitim ve öğretim veren Kırklareli Fen Lisesi kuruluşunun 5. yılında 38 mezun verdi. Okul Müdürü Kırklareli’ndeki okullara ailesine en son katılan Fen Lisesi’nin kurumsal kültürünü geliştirerek merkez tutmaya başladığını belirtti.


HABER MERKEZİ
Kırklareli merkez ilçede 2002 yılında eğitim ve öğretime açılan Fen Lisesi bu yıl üçüncü mezunlarını verdi. Fen Lisesi’nin 2009/2010 Eğitim ve Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni 04 Haziran 2010 Cuma günü saat 14.30’da Fen Lisesi Kapalı Spor Salonu’nda düzenlendi.
Düzenlenen Mezuniyet Törenine; Kırklareli Milli Eğitim Müdür Vekili Resul Yeşilyurt,, Müdür Yardımcısı Yasin Özdil, Şube Müdürü Beyhan Turfan , Okul Müdürü Selahattin Karanfiler, Mahalli İdareler Müdürü Alaeddin İkican, Karayolları Şube Müdürü Alaettin Koç,  Okul Müdür Yardımcıları, Öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan Mezuniyet töreni’nde konuşma yapan Okul Müdürü Selahattin Karanfiler, Kırklareli’nde en son açılan okul olmasına rağmen Fen Lisesi’nin kurumsal kültürünü geliştirerek merkez tutmaya başladığını belirtti. Karanfiler yaptığı konuşmasında şunları kaydetti:
“Sevgili veliler; Sizler bu törenin en mutlu en onurlu insanlarısınız. 5 yıl boyunca çocuklarınızın maddi ve manevi yardımcısı oldunuz. Onların sevinçlerini ve üzüntülerini paylaştımz. Bazen yavrum yemeğini yedin mi, sakın geç yatma, kendine dikkat et üşütme dediniz. En kötü zamanlarında onların en büyük desteği olduğunuz. Bütün bu zorlukların sonunda çocuklarınız, bugün mezun olurken haklı olarak büyük bir sevinç ve huzur içindesiniz. Şimdiye kadar göstermiş olduğunuz sabır ve özveri her türlü takdirin üzerindedir.4 yıl önce bu yuvaya kendi ellerinizle teslim ettiğiniz çocuklarınızı bugün yine kendi ellerinizle buradan uçuruyorsunuz. Bu çocukları yetiştirdiğiniz için Sizleri tüm kalbimle kutluyor ve saygılarımı sunuyorum.
Değerli Öğretmen Arkadaşlarım,
Bugün mezuniyet törenini yaptığımız öğrenciler üzerinde en büyük hakkı ve katkısı olanlar sizlersiniz..Onların hayata hazırlanması,davranışları,dersleri,problemleri v.s her şey sizden geçti.Siz onların yeri geldi babası yeri geldi annesi yeri geldi abisi ve ablası oldunuz.Bazen onlar size kızdılar sitem ettiler ama siz hiç aldırış etmeden onların eğitimine devam ettiniz.Kuyumcu hassasiyetiyle altını işler gibi onları işlediniz değerlendirdiniz.Kısacası siz onlara annesi babası kadar yakın oldunuz ve ilgilendiniz. Onlar sizin bu toplumda en değerli meyveleriniz ve ülkeye bıraktığınız en büyük mirasımızdır. Onlar sizleri unutmayacaklardır. Bu çabalarınızdan dolayı sizleri kutluyor ve saygılarımı sunuyorum.
Bir de okulumuzun görünmez kahramanları vardır. Onlar sesiz sakin kimseye aldırış etmeden görevlerini yapıyorlar, okulun eğitim öğretim ortamlarının düzeni, temizliği, bakımı, onarımı onların elinden geçerek hazır hale getiriliyor. Evet, bürokratik işlemler hızla yerine getiriliyor, Sabah kahvaltımız, öğlen ve akşam yemeğimiz önümüze konuyor. Sımflarımız, yatakhaneler, bahçemiz temizleniyor Bizlerin ve öğrencilerin en ağır ve en yoğun işlerini onlar yapıyorlar. Bütün bunlar siz öğrencilerin temel hizmetleridir. Tüm Memurlarımıza, yardımcı hizmetlilerimize mutfak elemanlarımıza teşekkür eder saygılar sunuyorum.
Sevgili Öğrenciler,
Bugün sizin en mutlu ve bir o kadarda en duygulu ve hüzünlü gününüzdür. Mutlusunuz çünkü liseyi bitirme heyecanını yaşıyorsunuz. Duygulu ve hüzünlüsünüz. 5 yıl boyunca beraber gülüp oynadığımız, dertleştiğiniz, sınıfta şakalaştığımız, yaramazlıklar yaptığımız, bazen anne ve babanızla paylaşmadığınız sırlarınızı paylaştığınız, bazen de öğretmenlerinize kızıp çekiştirdiğiniz, kısacası acı tatlı hatıralar yaşadığınız ve hiç unutamayacağınız arkadaşlarınızdan ayrılıyorsunuz. Sizler bu okula birçok öğrenci arasından süzülerek ve seçilerek geldiniz. Başarmanın haklı ve onurlu gururu içinde okula başladığımız. Birçok arkadaşlıklar ve dostluklar kurdunuz. Neşe ve üzüntüyü beraber yaşadığız. Bitmez tükenmez sınavlarla boğuştunuz. Pansiyonda derin sohbetler ve birazda öğretmenleri çekiştirdiğiniz sohbetler yaptığımız. Bazen yemekhanede yemeği beğenmediniz dışarı çıktınız bazen de geceleri kaçak kokoreç getirtip yediniz. Bazen idarecilere ve öğretmenlerinize kılık kıyafet için kızdınız, bazen de birbirinize kızdınız. Ama bunlar sizi hayata hazırladı
Dostluğunuzu arkadaşlığınızı asla unutmayın. Bu gök kubbede kalacak olan sadece hoş bir şadadır. Sevgili öğrenciler gelecek sizi korkutmasın! Çünkü yarınlara attığınız ilk adımlar sağlamdır. Bilim ve insanlık adına çıkacağınız yolculuk hayırlı olsun. güle güle geleceğin değerleri, Kırklareli Fen Lisesi sizleri sevgiyle, hasretle uğurluyor LGS’de başarılar diliyor. Yolunuz aydınlık, bahtınız açık olsun. Allah’a emanet olun.”
Konuşmanın ardından Kırklareli Fen Lisesi’ni tanıtan Sinevizyon Gösterimi sunuldu. Daha sonra 2009/2010 Eğitim ve Öğretim Yılı Okul Birincisi 12/A sınıfı örgencisi Ezgi Çığla Karabulut bir konuşma yaptı. İlk 3 dereceye girenlere plaketleri verildi. Okul Birincisi’nin Kütüğe Plaket Çakmasının ardından mezun olan; Bilgehan Sağlık, Esra Arın, Tunahan Karaalp, Ayşe Eren, Furkan Çamcı, Kemal Caner Arzuman, Selim Çelebi, Murat Can Metin, Eymen Oruç Yakut, Tansel Sezer, Mustafa Meriç Aras, Ezgi Çığla Karabulut, Burak Akbay, Barış Bitek, İnci Nur Yılmaz, Fırat Kurt, Enes Sancaklı, Salih Yılmaz, Emre Uslu, Ceyhun Buzol, Oğuzhan Yüzer,  Güray Aygün, Kubilay Kağan Özkan, Özge Çetintaş, Arif Batuhan Yücel, Cem Göçmen, Can Uçar, Duygu Üzel, Umur Yılmaz, Sevim dağdelen, Merve Ergin, Tayfun yazar, İnci Cazker, Büşra Begen, Enes Zorba, Kevser Yüzügüldü, Burak Baş’a Okul Müdürü Selahattin Karanfiler tarafından diplomaları dağıtıldı. Bayrak-Flama Devir Teslim Töreni’nin ardından öğrenciler havaya Keplerini atarak mezun olmanın sevincini aileleri ile doyasıya yaşadılar. (s)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here