Kırklareli Fen Lisesi 7’inci mezunlarını verdi

25
* Kırklareli Fen Lisesi 2011-2012 eğitim öğretim yılında 7. kez mezun vermenin mutluluğunu yaşadı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli merkez ilçede eğitim ve öğretim vermekte olan Kırklareli Fen Lisesi 7. kez mezun verdi. Kırklareli Üniversitesi Kültür Merkezi’nde 7 Haziran 2012 Perşembe günü saat 14.00’da gerçekleştirilen törende mezun olan 45 öğrenci diplomalarını aldı. 
Törene; Kırklareli İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali Temel, Kırklareli Fen Lisesi Müdürü Selahattin Karanfiler, Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi Müdürü Ahmet Ramazan Oruç, öğrenciler ve birçok veli katıldı.  Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan program Fen Lisesi Müdürü Selahattin Karanfiler’in konuşmasıyla devam etti. Karanfiler 2011-2012 Eğitim-Öğretim Yılı’nda 7. mezunlarını verdiklerini belirterek şunları söyledi;
“Veliler sizler bu törenin en mutlu en onurlu ve en şerefli insanlarısınız. 4 yıl boyunca çocuklarınızın maddi ve manevi yardımcısı oldunuz. Onların sevinçlerini sıkıntılarını üzüntülerini paylaştınız. Zaman zaman nasihatlerde bulundunuz. Onlara şefkat ve merhamet kanatlarınızı gerdiniz. Uzakta da olsalar yokluğunuzu hissettirmediniz. En zor en sıkıntılı zamanlarında onların en büyük desteği olduğunuz. Bu gün mezun olurlarken haklı olarak büyük bir sevinç ve huzur içindesiniz. Şimdiye kadar göstermiş olduğunuz sabır ve özveri her türlü takdirin üzerindedir.4 yıl önce bu yuvaya kendi ellerinizle teslim ettiğiniz çocuklarınızı bugün yine kendi ellerinizle buradan uçuruyorsunuz 
Bugün mezuniyet törenini yaptığımız öğrenciler üzerinde en büyük hakkı ve katkısı olanlar sizlersiniz. Onların hayata hazırlanması, davranışları, dersleri, problemleri v.s her şey sizden geçti. Siz onların yeri geldi babası yeri geldi annesi yeri geldi abisi ve ablası oldunuz. Bazen onlar size kızdılar sitem ettiler ama siz hiç aldırış etmeden onların eğitimine devam ettiniz.
Kuyumcu hassasiyetiyle altını işler gibi onları işlediniz değerlendirdiniz. Kısacası siz onlara annesi ve babası kadar yakın oldunuz ve hayata hazırladınız. Onlar sizin bu toplumda en değerli meyveleriniz ve ülkeye bıraktığınız en büyük mirasınızdır. Onlar sizleri unutmayacaklardır. Bu çabalarınızdan dolayı sizleri kutluyor ve saygılarımı sunuyorum.
Bugün sizin en mutlu ve bir o kadar da en duygulu ve hüzünlü gününüzdür. Mutlusunuz çünkü liseyi bitirme heyecanını yaşıyorsunuz. Duygulu ve hüzünlüsünüz. 4 yıl boyunca beraber gülüp oynadığınız, dertleştiğinizi, sınıfta şakalaştığınız, yaramazlıklar yaptığınız, bazen anne ve babanızla paylaşmadığınız sırlarınızı paylaştığınız, bazen de öğretmenlerinize kızıp çekiştirdiğiniz, kısacası acı tatlı hatıralar yaşadığınız ve hiç unutamayacağınız arkadaşlarınızdan ayrılıyorsunuz. Sizler bu okula birçok öğrenci arasından süzülerek ve seçilerek geldiniz. Başarmanın haklı ve onurlu, gururu içinde okula başladınız. Birçok arkadaşlıklar ve dostluklar kurdunuz. Neşe ve üzüntüyü beraber yaşadınız. Bitmez tükenmez sınavlarla boğuştunuz. Dostluğunuzu arkadaşlığınızı asla unutmayın. Bu gök kubbede kalacak olan sadece hoş bir sedadır. Bilim ve insanlık adına çıkacağınız yolculuk hayırlı olsun” dedi. 
Karanfiler’in konuşmasından sonra konuşan Okul 1’ncisi Gizem Çalışkan 4 yıl önce Fen Lisesi’ne geldiklerinde küçücük birer çocuk olduklarını, zamanın çabuk geçtiklerini belirterek şunları söyledi;
“Fen Lisesi’nin kazanmanın getirdiği mutluluk, yeni bir hayata başlamanın heyecanı ve gelecekle ilgili merek duygusu içindeydik. Zamanla lisenin getirdiği heyecan yerini üniversiteyi kazanma duygusuna ve sorunluluğun omuzlarımıza yüklendiği olgunluğa bıraktı. Ama hepimizin yürüdüğü bu zorlu yolda hiçbir zaman yalnız olmadık.  Ailelerimiz, arkadaşlarımız hep yanımızdaydı. Tabi bize destek veren hocalarımızı da unutmamak lazımdır. Bu zorlu, yorucu, stresli senenin ardından hepimiz heyecanla mezun olduk. Belli etmesekte herkes içinde gelecek korkusu ve heyecanı taşıyor. Ama ben eminim ki tüm arkadaşlarım çok güzel yerlere gelecek ve çok başarılı mezunlar olacak” dedi.
Konuşmaların ardından Okul 1’ncisi Gizem Çoşkun’a, Okul 2’ncisi Hande Peron’a ve Okul 3’ncüsü Selen Satun’a plaket verildi. Plaket töreninin ardından Okul 1’ncisi Gizem Çoşkun Okul Kütüğü’ne plaket çaktı.  Bayrak Flama Teslim Töreni’nin ardından öğrencilere diplomaları verildi ve Kep Atma ile tören son buldu. (ş)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here