Kırklareli Fen Lisesi 37 mezun verdi

51
* Kırklareli Fen Lisesi’nde 10. Mezuniyet Töreni düzenlendi. 2014/2015 Eğitim ve Öğretim Yılı’nı başarı ile tamamlayan 37, 12. Sınıf öğrencisi mezuniyet sevincini aileleri ile paylaştı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli merkez ilçede kurulduğu 2002 yılından bu yana başarılı bir eğitim kurumu olma özelliğini taşıyan Kırklareli Fen Lisesi 2014/2015 Eğitim ve Öğretim Yılı’nda 10. Kez mezun verdi.
12. Sınıfta eğitim ve öğretim görerek mezun olmaya hak kazanan 37 öğrenci için 03 Haziran 2015 Çarşamba günü Mezuniyet Töreni düzenlendi. Saat 15.00’te okulun Spor Salonu’nda düzenlenen törene; Kırklareli İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Kerim Sanık, Veli Şen, Okul Müdürü Sadi Gökkaya, Okul Müdür Başyardımcısı Alper Erarslan, Okul Müdür Yardımcıları, Öğretmenler, Veliler ve Öğrenciler katıldı.
* “Emanet ettiğiniz çocuklarınızı bugün geri alıyorsunuz”
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan Mezuniyet Töreni’nde açılış konuşmasını Okul Müdürü Sadi Gökkaya yaptı. Gökkaya yaptığı konuşmasında şunları kaydetti:
“2014/2015 Eğitim-Öğretim Yılı’nın sonuna geldiğimiz bu günlerde, ortak bir sevinci paylaşmak için toplanmış bulunuyoruz. 2002/2003 Eğitim-Öğretim Yılı’nda açılan okulumuzun 10. mezunlarını uğurlayacağımız bu törende, bizimle olmanızdan dolayı hepinize teşekkür ediyor, hoş geldiniz diyor, saygılarımı sunuyorum.
Saygıdeğer Velilerimiz; Hiç şüphesiz bu törenin en mutlu, en heyecanlı, en gururlu olanları sizlersiniz. 4 yıl boyunca çocuklarınızın maddi, manevi yardımcısı oldunuz. Onların sevinçlerini, üzüntülerini paylaştınız. Zor zamanlarında, en büyük desteği oldunuz. Çocuklarınız bugün mezun olurken, haklı olarak büyük bir sevinç ve huzur içindesiniz. Onlar için şimdiye kadar gösterdiğiniz sabır ve özveri her türlü takdirin üzerindedir. 4 yıl önce bize emanet ettiğiniz çocuklarınızı bugün geri alıyorsunuz. İçinizde onların geleceğiyle ilgili hiç bir korku duymayın, çünkü emanet ettiniz günden ibaren onların gerekli bilgilerle donatarak hayata ve üst öğretime hazırladığımıza inanıyorum. Çocuklarınız bugüne kadar yaptıklarıyla bizim hep takdirimizi, sevgimizi kazandılar. Hedefleri için zamanı ve olanakları iyi değerlendirerek, pek çok dersten, sınavdan başarıyla geçtiler. Bu nedenle onlara inanın, güvenin. Bu nedenle evlatlarınız bu gün mezun olurken, haklı olarak yaşadığınız büyük sevinç ve gururu bizler de paylaşıyor, Bu güzel çocukları yetiştirdiğiniz için sizleri tüm kalbimizle kutluyor, saygılarımızı sunuyorum
* “Sizlere teşekkür ediyorum”
Değerli Öğretmen Arkadaşlarım; Sevgi ve sabırla yetiştirdiğiniz, bilgiyle donattığınız bir nesli daha bu gün buradan uğurluyoruz. Onlar için duyduğunuz gururu en içten dileklerimle paylaşıyor onlara gösterdiğiniz ilgi, sevgi, sabır ve anlayış için çok teşekkür ediyorum.
* “Yolunuz, bahtınız, şansınız hep açık olsun” 
Geleceğimizin teminatı sevgili gençler; Bugün iki karmaşık duyguyu bir arada yaşamaktasınız. Bir tarafta lise yıllarının son günlerini yaşarken, üniversiteye girme bekleyişinin verdiği heyecanını içinizde taşırken, diğer tarafta özlemle hatırlayacağınız arkadaşlarınız ve geride kalacak lise anılarınızın hüznünü yüreğinizde hissetmektesiniz. Bugünden sonra yaşamınızda yeni sayfalar açılacak her biriniz farklı şehirlerde, farklı üniversitelerde öğrenim hayatına devam edeceksiniz. Artık daha büyük yükler binecek omuzlarınıza. Ancak biliyoruz ki, siz yaşamı dönüştürebilecek ve daha yaşanır hale getirebilecek potansiyele sahipsiniz. Bu nedenle yaşamdan, zorluklardan çalışmaktan korkmayın. Siz burada çok farklı kesimlerinden gelen arkadaşlarınızla, birbirinize saygı duyarak, hoşgörü göstererek karşılıklı bir şeyler öğrenerek sosyal yaşamınızla ve geleceğinizle ilgili kendi görüşlerinizi oluşturdunuz.
Dürüst, ahlaklı, kendini bilen, kendine inanan, güvenen gençler olarak; kendiniz içim yakınlarınız için, ülkeniz için yapabileceğiniz çok şeyler olduğunu bilmelisiniz. Kontrollü, kararlı, sabırlı ve azimli gençler olarak gelecekte birçok başarıya imza atacağınıza, pek çok güzelliğe katkıda bulunacağınıza inanıyorum. Başarılarınızın sonraki mezunlarımıza ilham vereceğini biliniz. Hiç unutmayım dürüst, çalışkan ve üretken insan bir değerdir. Kendinize, arkadaşlarınıza, ailenize inanın, güvenin, gelecekten korkmayın, zorluklarla mücadele etme gücünü hiç kaybetmeyin.
Biliyorsunuz iyi ve başarılı bir insan olmak ayrıcalıktır ve çaba ister, bunun için uğraşın. Göreceksiniz uzun dönemde kazanan hep siz olacaksınız. Ancak böylelikle düşündüğü gibi davranan, inandığı gibi yaşayan, içten, huzurlu, fark yaratan insanlar olursunuz. Çalışmaktan ve araştırarak doğruyu bulma çabasından hiç vazgeçmeyin. Çevrenizde sizin gibi olmayan insanlara karşı hoşgörülü, sabırlı ve anlayışlı olun farklılıklardan korkmayın, onları bir zenginlik olarak görün. Doğru bildiklerinizi onlarla paylaşmaktan çekinmeyin. Atatürk’ün gösterdiği akla ve bilime dayalı çağdaş uygarlık yolunda aydınlık yarınlar için Kırklareli Fen Lisesi kimliğinizi onur duyarak taşımanız ümidiyle, güzel ülkemizin yarınlarını inşa edecek olan sizleri, sevgiyle uğurluyoruz. Diplomalarınız umutlarınıza yol olsun, yolunuz, bahtınız şansınız hep açık olsun.”
Açılış konuşmasının ardından Okul Müdürlüğü tarafından hazırlanan video izletildi. Ardından 12. Sınıf öğrencileri tarafından hazırlanan “Veda Videosu” katılımcılar tarafından büyük beğeni aldı.
* “Gelecek hepimize başarı ve mutluluk getirsin”
2014/2015 Eğitim ve Öğretim Yılı Okul 1’ncisi 12/A Sınıfı Öğrencisi Ecem Şişko duygu dolu konuşmasında şunları kaydetti:
“Zaman bir su misali akıp geçiyor. Artık mezun oluyoruz. 4 yıllık lise hayatımızın bitişine şahitlik ediyoruz. Bugüne kadar bizlerden iyi birer evlat ve başarılı birer öğrenci olmamızı beklediniz. Bunların yanı sıra sizlerden birbirimize karşı her zaman dürüst ve doğru olmayı, insanın ve insanlığın değerini bilmeyi, vatana ve millete yararlı birer birey olmayı öğrendik. Bizler iyi yetişmiş gençler olarak gelecekte ülkemizin en saygın insanları olacağız. Atalarımızın emanetlerine, Cumhuriyetimizin değerlerine sahip çıkarak, ülkemizin geleceğinde bizim de imzamız olacaktır. Bizleri en iyi şekilde yetiştiren, her alanda bize rehber olan ailelerimize bir de sizlerin önünde teşekkürü borç biliyorum. Geleceğin her birimize başarı ve mutluluk getirmesini diliyorum.”
Okul 1’ncisi 12/A Sınıfı Öğrencisi Ecem Şişko konuşmasının ardından Yaş Kütüğü’ne isminin yazılı olduğu plaketi çaktı.  Ardından 12/A Sınıfı öğrencisi Nil Deniz Yazıcı’da dönemini temsilen bir konuşma yaptı.
* İlk 3’e giren öğrencilere Plaket verildi
Notları itibari ile Okulu 1. Bitiren 12/A sınıfı öğrencisi Ecem Şişko’ya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kerim Sanık, Okulu 2. Bitiren 12/A Sınıfı öğrencisi Hande Olgun’a İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Veli Şen, Okulu 3. Bitiren 12/B Sınıfı öğrencisi Gizem Dağdeviren’e de Okul Müdürü Sadi Gökkaya Plaket verdi.
* Bayrak-Flama Devir Teslimi yapıldı
Plaket törenin ardından Bayrak-Flama Devir Teslimi Töreni’ne geçildi. 12/B Sınıfı’ndan Baran Elçi 11/A Sınıfı’ndan Alperen Aşçı’ya Türk Bayrağı’nı, 12/A Sınıfı’ndan Nil Deniz Yazıcı da 11/A Sınıfı’ndan Tuğçe Kızılay’a Okul Flaması’nı öperek teslim etti.
* Diplomalar verildi, kepler havaya atıldı  
Bayrak-Flama Devir Teslimi Töreni’nin ardından Kırklareli Fen Lisesi Okul Müdürü Sadi Gökkaya tarafından; 12/A Sınıfı’ndan mezun olan; Ece Zeynep Saatçi, Furkan Denizgezen, Ezgi Yılmaz, Ecem Şişko, Ekrem can Yaylım, Nil Deniz Yazıcı, Hande Olgun, Yasin Selçuk, Özge Akın, Bedirhan Keskin, Hatice Ilfın, Arzu Akdeniz, Mehmet Bargan, İrem Eskin, Fatma Asude Öğüt, Burak Kabaklı, Alperen Kumcu, Simay Duvan, Alperen Efe ile 12/B Sınıfı’ndan mezun olan; Sevde Sündüz Gider, Gizem Dağdeviren, Baran Elçi, İpek Deniz Şimşek, Mediha Beste Akkaş, Barkın Karataş, Uğur Bulut, Ece Nur Ergeç, Beyza Çay, Dilara Ayşenaz Uslu, İsmail Eker, İbrahim Ataberk Kılınçtekin, Burak Coşmaz, Aleyna Doğan, Yılmaz Yalın Usanmaz, Çiser Ülkem Genim, Kevser Eken’e Diplomaları verildi. Diplomaların verilmesinin ardından Okul Müdür Başyardımcısı Alper Erarslan’ın sahneye çıkarak; “Evet arkadaşlar okula elveda, yeni hayatınıza merhaba demeye hazır mısınız?” sözü ile birlikte tüm mezunlar müzik eşliğinde keplerini havaya attılar. Törenin sona ermesi ile birlikte mezun olan öğrenciler bu mutlu anlarını aileleri ile paylaştılar. (Savaş Eskici)     

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here