Kırklareli FEM’in başarı çıtası yükselmeye devam ediyor

18
Kırklareli FEM Dershanesi, her yıl olduğu gibi bu yılda başarı çıtasını yükselterek 2011 Lisans Yerleştirme Sınavı’nda (LYS) ilk 1000’de 23 derece alarak başarılı olduğunu bir kez daha kanıtladı.
 
HABER MERKEZİ
Kırklareli FEM Dershanesi 2011 LYS’de ilk 1000 de 23 derece çıkararak bir kez daha başarısını kanıtladı. Kırklareli merkezde MF, TM ve sözel puan türlerinde en iyi sıralamaları paylaşan FEM Dershanesi öğrencileri Türkiye sıralamasında Kırklareli’nin gururu oldular. Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencisi Yeliz Turalıoğlu Sözel E.Y.P Türkiye 41.si olarak merkezde en iyi dereceyi elde etti. Ayrıca Fen Lisesi öğrencisi Alperen Aybal MF alanındaki 4 puan türünde de merkez birincisi olarak hayalindeki üniversiteyi kazanma şansı yakaladı.
* “Öğrencilerimiz bizi mahcup etmedi”
2011 LYS’de Sözel E.Y.P Türkiye 41.si olan Yeliz Turalıoğlu ile alanında 4 puan türünde de merkez birincisi olan Alperen Aybal ile birlikte bir basın toplantısı yapan Kırklareli FEM Dershanesi Müdürü Hasan Çakır Şunları söyledi; 
“LYS sonuçları 21 Temmuz 2011 Perşembe günü açıklandı. Kırklareli FEM Dershanesi olarak son yıllarda hakikaten başarı çizgimiz gittikçe yükseliyor. Bu yıl iyi derece beklediğimiz öğrenciler vardı. Bu anlamda öğrencilerimiz bizi mahcup etmedi. Yeliz Turalıoğlu, Alperen Aybal, kendisi burada olmayan Tuğçe Aras ve diğer öğrencilerimiz bizi başarı konusunda mahcup etmedi. Başarıları tesadüflere bağlı değil. Alperen, Yeliz, bunlar potansiyeli olan çocuklar, bu arkadaşları gibi potansiyeli olup ta istediği dereceği alamayan öğrencilere rastladık. Bu anlamda biz FEM Dershanesi olarak eğitim noktasında, eğitim ile özdeşleşen bir gurubuz. Eğitim haricinde başka bir düşüncede olmamız söz konusu değil. Arkadaşlarımızın derecelerini duyduğumda kendi oğlum kazanmış gibi mutlu ve memnun oldum. O sevinci ve heyecanı iliklerime kadar hissettim.
* “Başarı sağlayan arkadaşlar ile dialogumuz bir ömür boyu devam edecek”
FEM Dershanesi olarak başarıyı yakalamaları bizi ciddi anlamda sevindiriyor. Bu sevincimiz birkaç gün ile sınırlı değil. Bizim bu arkadaşlar ile dialogumuz bir ömür boyu devam edecektir, biz böyle tahmin ediyoruz. Ben 17 yıllık öğretmenim, şuanda uzman olan öğrencilerim var. Başka okullarda çalışan öğretmen öğrencilerim var. Bu arkadaşlar ile dialogumuz çok sıcak ve canlı, süreklide devam eder. Kırklareli FEM Dershanesi olarak normal eğitimin yanında bu eğitim aşkını da eklediğimiz zaman ciddi anlamda başarıyı beraberinde Allah nasip ediyor.
* “Danışmanı olamayan bir öğrenci, denizde rotası belli olmayan bir yelken gibidir.”
Danışmanlık sistemimiz ile Rehber Öğretmenlerin Alperen ve Yeliz’e çok ciddi emekleri geçti. Bu sistem mutlaka başarıyı tetikliyor. Günümüzde öğrenci hangi dershaneye giderse gitsin, alması gerekeni alıyor. Başarılı olacak öğrenciler %90’nı kendileri karşılıyor. Bizim öğrenciye katkımız %5-10, zaten dereceği bu yüzdeler yaptırıyor. Danışmanı olamayan bir öğrenci, denizde rotası belli olmayan bir yelken gibidir. Danışman öğrenciye yol göstericidir. Arkadaşlarımız ilk defa sınava girdi. Bazı şeyleri bilmemeleri çok normal, rehber öğretmenler öğrencilere yürüdüğü yolda yön göstericidir. Bunun böyle olması başarıyı getiriyor. Kırklareli FEM Dershanesi olarak bu derecelerden çok mutlu olduk. İnşallah üniversite hayatlarında bu öğrencilerimiz aynı başarıyı yakalayacaktır. Ben buna yürekten inanıyorum.”
Konuşmasının sonunda Müdür Hasan Çakır, FEM Dershanesi her yıl olduğu gibi bu yılda Kırklareli’de LYS tercihi yapabilecek bütün öğrencilere uzman öğretmenler eşliğinde bilinçli ve isabetli tercih yaptırabileceklerini söyledi. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here