Kırklareli FEM Dershanesi’nden ilk LYS’ de rekor başarı

46
2009’da yapılan son ÖSS’de Türkiye 19.su çıkartarak Kırklareli’nin yüzünü güldüren FEM Dershanesi öğrencileri 2010’da yapılan ilk LYS’de başarılarını arttırarak ilk 100’de tam 14 derece elde ettiler.

HABER MERKEZİ
 Atatürk Öğretmen Lisesi’nden Ahmet Can Orhan Y-YGS-2 ek puanlı Türkiye 10.su, Atatürk Anadolu Lisesi Murat Aslan Y-TS-1 Türkiye 15.si, Berhat Can Y-TS-1 ek puanlı Türkiye 38.si, Berkay Toğral Y-TS-2 ek puanlı Türkiye 47.si olarak Kırklareli’nin Türkiye derecelerine imza attılar.
Bununla beraber Ahmet Can Orhan 8 puan türünde Türkiye’de ilk 50’ye girerek Kırklareli’nde kırılması güç bir rekor elde etmiş oldu. Başarısında FEM dershanesinin, Remzi Yapıcı Atatürk Öğretmen Lisesi’nin  ve ailesinin çok önemli katkılarının olduğunu ifade eden Ahmet Can, katkısı olan herkese teşekkür etti. FEM Dershanesi yetkilileri başarılarının her geçen sene artarak devam ettiğini belirterek,  geçen sene FEM Dershanesi şubeleri arasında yerleştirme 1.si olan Kırklareli Şubesi bu başarısını bu sene de göstermesi temennisinde bulundular.
FEM Dershanesi Rehberlik Servisinden yapılan hatırlatmada tercihlerin 26 Temmuz – 06 Ağustos tarihleri arasında teslim edileceği, tercih yapacak adayların bu süreyi iyi değerlendirerek ve uzman desteği alarak tercih listesi hazırlamaları ifade edildi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here