Kırklareli Fatih Koleji’nin öğrencileri fidanları toprakla buluştu

16
Kırklareli Fatih Koleji’nin ilkokul öğrencileri “Orman Haftası” sebebiyle düzenlediği etkinlikte fidan dikti.

HABER MERKEZİ
Kırklareli Fatih Koleji’nin ilkokul öğrencileri “Orman Haftası” sebebiyle düzenlediği etkinlikte fidan dikti. Ağaçlar bir ülkenin akciğerleri gibidir. Hayatımızın her karesinde ağacın önemini o küçük ama sevgisi dolu kalplerine kazıdıkları gibi onları toprak anayla buluşturup geleceğe yeşil bir ortam hazırlamak için Kırklareli Fatih Koleji öğrencileri ağaç diktiler. Her diktikleri fidanları dua ve sevinç içerisinde diken minik öğrenciler, hem iş yapmanın mutluluğunu, hem de toprakla oynamanın tadını çıkardılar.
Kırklareli Fatih Koleji Müdür yardımcısı Sefa Öktem; ”Doğayı başta sevmek, korumak ve doğada canlı hayatın olduğunu öğrencilere aşılamak, eğitimde başarıyı artırmak, sosyal ve kültürel alanlarda öğrencilerimize ivme kazandırmak için çeşitli faaliyetler gerçekleştirilen etkinlikler çerçevesinde  okulumuzda, ilkokul öğrencilerine ağaç diktik” dedi.
Amaçlarının öğrencilere yeşili sevdirmek, doğayı korumak olduğunu belirten Müdür Yardımcısı Sefa Öktem, bu sayede hem okulu güzelleştirdiklerini, hem çocuklarla birlikte iş yapmanın zevkini yaşadıklarını, hem de doğa bilinci konusunda çocuklarını daha hassas yetiştirebildiklerini söyledi.
Müdür Yardımcısı Öktem, okulun bahçesine 120 adet Çam Fidanı,15 çeşit Meyve Ağacı ve 500 civarı Gül diktiklerini, her Çam Fidanı’nı bir sınıfa zimmetlediklerini, her sınıfın kendi ağacının bakımından sorumlu olduğunu, bu sayede öğrencilerin grup olarak ağaçlarını koruyup kolladıklarını ifade etti.
Fidan diktikleri için çok mutlu olduklarını dile getiren 2 sınıf öğrencileri; “Daha çok ağaç dikerek yeşili sevdiğimizi ve fidanları, çimleri ve ağaçları koruyacağımızı göstermek istiyoruz” dedi.
Özel Kırklareli Fatih İlkokul 1-2 ve 3. Sınıf öğrencileri bahar yağmurlarının başlaması ve cemrelerin de düşmeye başlamasını fırsat bilerek Kolej bahçesine Gül ve Çam Fidanı dikti. Öğrencilere ağacın ve ormanın faydalarını da anlatan bir ders yapan ikinci sınıf öğretmeni Ebru Çelik; “’Nasıl ki ağaç yaş iken eğilirse, bizde öğrencilerimize bazı davranışları,  kazanımları erken yaşlarda verdiğimiz müddetçe kalıcı olur” dedi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here