Kırklareli Fatih Koleji’nin minikleri Yılsonu Etkinliği’nde hünerlerini sergiledi

17
Kırklareli Fatih Koleji tören alanında düzenlenen Koordinasyon ve Mezuniyet Şenliği Yılsonu Gösterisi’ne öğrenci velileri ve vatandaşlar katıldı.
HABER MERKEZİ 
Kırklareli Fatih Koleji tören alanında düzenlenen Koordinasyon ve Mezuniyet Şenliği Yılsonu Gösterisi’ne öğrenci velileri ve vatandaşlar katıldı. Program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Daha sonra Fatih Koleji Anaokulu Müdürü Güler Sorkun tarafından açılış konuşması yapıldı.
Sorkun yaptığı konuşmasında eğitimin şüphesiz ailede başladığını belirterek; “Bizim gibi ataerkil aile yapısına sahip toplumlarda neredeyse ömür boyu ailenin etkisi görülür. Bu nedenle okul öncesi eğitim konusunda ailelerin bilinçlendirilmesi büyük önem arz etmektedir. Çocuğun hayta adım atmasından, ilkokula başladığı zaman dilimine kadar bedensel, dil, zihin, psikomotor ve duygusal zekanın gelişiminin tamamlanmaya başlandığı, kişinin şekillendiği ve sürekli değişim içinde olduğu bir dönemdir. Bilimsel araştırmalar öğrenmenin çok hızlı olduğu bir dönem olduğunu göstermektedir. İnsanlar ömür boyu öğrendiklerinin yüzde 80’ini ilk 8 yaşına kadar, bunun yüzde 50’sini ise ilk 4 yaşına kadar öğreniyorlar. Yani insanlar 8 yaşından sonra iyi bir akademik kariyerde yapmış olsa, bilgi birikimi üzerine yüzde 20 eklemiş oluyor. Okulumuzun üçüncü yıl mezunlarının sembolikte olsa diplomalarını verirken öğrencilerimizi büyük emek ve özveri ile ilköğretime hazırlayan öğretmenlerimize teşekkür ederim. Öğrencilerimizin bundan sonra ki eğitim hayatlarında başarılı olmalarını diliyorum” dedi.
Daha sonra programda okul öğrencilerin etkinlik ve aktiviteleri ile devam edilirken bir birinden ilginç, bir birinden hareketli sportif etkinliklerle izleyicilerden bol bol alkış aldı. 
Minik öğrenciler hünerlerini gösterirken heyecanları görülmeye değerdi. Minder Üzerinde Takla Atma, Çember İçerisinden Geçerek Parende Atma, Top Yuvarlama ve Basketbol Topunu Sektirerek Topu Fırlatma gibi birçok etkinliğin yer aldığı yılsonu etkinliği izleyiciler tarafından tezahüratlar eşliğinde izlendi.
İzleyiciler ile sahadakiler bu kez yer değiştirdi. Babalar bir birinden ilginç yarışmalara katılarak hem eğlendiler, hem de öğrencilik yıllarına dönmüş oldular. Babalar kendi aralarında En Hızlı Elma Soyma ve Soyduğu Elmayı En Hızlı Şekilde Yeme Yarışması yaptılar. Elma Soyma Yarışması’nda; 1.’lik Başarı Sertifikası’nı Osman Bozkan alırken, Erdal Erkan 2., Dursun Pank 3. olarak Başarı Ödülü’nü almayı hak etti. Elmayı En Hızlı Yeme Yarışması’nda ise,Tuncay Çimen 1., Dursun Pank 2., İbrahim Şimşek 3. oldu ve ödüllerini Müdür Yardımcısı Sefa Öktem tarafından takdim edildi. Babaların yarışmaları bununla da sınırlı kalmadı. En Hızlı 5 Düğmeyi Bez Parçası Üzerine Dikme, Pinpon Topunu Kaşıkla Taşıma Yarışması da seyirciler tarafından ıslık ve alkışlarla desteklendi ve heyecanla izlendi. 
Kırklar Özel Hizmetler A.Ş. Genel Müdürü Şuayip Beyazıt tarafından diplomaları minik öğrencilere verildi. Diploma töreni esnasında anne, baba ve büyüklerin duygulu anlar yaşamaları gözlerden kaçmadı. Toplu halde öğrenci ve öğretmenler birlikte hatıra fotoğrafı çektirirken, minik öğrencilerin havaya kep attı. Kep Atma Töreni’nin ardından her öğrenci havaya balon bıraktı. Yapılan Mangal Partisi’nin ardından program son buldu. (Hacer Gökkaya)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here