Kırklareli Fatih Koleji öğrencisi Yusuf Karaca Türkiye 1’ncisi oldu

18
* Kırklareli Fatih Koleji 7. Sınıf Öğrencisi, İngilizce Cambridge UCLESS Sınavları’na ön hazırlık için yapılan "Progress Test" Sınavı’nda Türkiye genelinde 157 Okul, 3 bin 230 Öğrenci arasından 50 soruda full yaparak Türkiye 1’ncisi oldu.

HABER MERKEZİ
Kırklareli Fatih Koleji 7.sınıf öğrencisi Yusuf Karaca, İngilizce Progress Test Sınavı’nda, Türkiye 1’ncisi olma başarısı gösterdi. Türkiye genelinde yapılan Cambridge Sınavları’na hazırlık amacıyla yapılan, "Progress Test (İngilizce seviyesini) Belirleme Sınavı”nda 157 Okul, 3 bin 230 Öğrenci arasında 50 soruda full yaparak 1. oldu.
Okulun çalışmaları ve eğitimi hakkında bilgi veren Özel Kırklareli Fatih Koleji Müdürü Muharrem Akbulut; Yabancı dil eğitiminin önemine değinerek, okul olarak İngilizceye hem eğitim öğretim döneminde hem de sömestır programlarında ciddi anlamda önem verdiklerini söyledi. Öğrencilerin kurulan değişik kulüpler kapsamında sosyal, kültürel, sportif ve akademik çalışmalara katılmasını, mesafe almasını önemsediklerini dile getirdi. Akbulut; “İngilizceyi en iyi şekilde öğrenme noktasında 15 tatil döneminde İngilizce Kış Okulu Programı’nda yabancı öğretmenlerle etkinlik yaptık. Bu yıl da İngilizce Öğretmenleri ile değerlendirmeyi planladık” dedi.
Kırklareli Fatih Koleji İngilizce Zümre Başkanı Mehtap Geniş; “’Daha yüksek düzeylere ilerlemek isteyen öğrenciler için ilk adım olarak tanımlanan UCLESS Sınavları, erken döneme özgü öğrenme hedefleri koyar ve öğrencilere genel bir İngilizce temeli kazandırır. Yaklaşık 180-200 saatlik bir çalışmanın ardından alınabilen KET, Avrupa Konseyi A2 dil düzeyi ile bağlantılıdır” dedi.
İngilizce Zümre Başkanı Geniş; “’Bu sınav 31 Mayıs’ta yapılacak olan (KET) Sınavı ile aynı formattadır ve soru kâğıtlarının düzeyi bire bir aynıdır. Okullara yönelik KET çalışmalarında özellikle öğrencilerin ilgi alanları ve deneyimleri temel alınır. Okulumuzda bu sınava yönelik 2 saat ders saati ve buna ek olarak hafta sonu kurslar düzenlenmektedir” dedi. (Savaş Eskici)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here