Kırklareli Fatih Koleji 19 Madalya ile döndü

16
Fatih Eğitim Kurumları “Trakya Bölgesi Okullararası Atletizm Yarışması” gerçekleştirildi.
Edirne’nin ev sahipliği yaptığı atletizm yarışmaları kıyasıya bir çekişmeye sahne…….
HABER MERKEZİ
Fatih Eğitim Kurumları “Trakya Bölgesi Okullararası Atletizm Yarışması” gerçekleştirildi.
Edirne’nin ev sahipliği yaptığı atletizm yarışmaları kıyasıya bir çekişmeye sahne olurken, minik atletler hem yarışmanın heyecanını yaşadı hem de bu heyecanı eğlenceye çevirerek keyifli anlar geçirdi. Fatih Eğitim Kurumları’na bağlı ( Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çorlu ve Lüleburgaz) 5 kolej arasında gerçekleştirilen ve 1 ile 6. sınıflar arasında öğrenim gören öğrencilerin yer aldığı yarışmalara her kolejden 6’sı kız, 6’sı da erkek olmak üzere toplam 12 öğrenci atlet katıldı.
Minik atletler; 30 Metre, 100 Metre Koşusu, Engelli Parkuru Geçme, Mekik Çekme, Durarak Uzun Atlama ve Oturarak Top Atma Kategorileri’nde mücadele etti. Edirne Fatih Koleji Salonu’nun teknolojik imkânlarının kullanıldığı yarışlar Beden Eğitim Öğretmenleri ve Antrenörler eşliğinde gerçekleştirildi.
Birincilik, İkincilik ve Üçüncülük madalyaları minik öğrencilere, seyircilerin yoğun ilgisi ve tezahüratları eşliğinde verildi.
Kırklareli Fatih Koleji bu yıl yeni açılmasına rağmen her alanda başarılı olacağının sinyallerini verdi. 26 Ekim 2013 Cumartesi günü Edirne’de gerçekleştirilen Atletizm Yarışması’na 24 öğrenci ile gidildi. 12 öğrencinin yarışmaya katıldığı Atletizm yarışmasında 4 Altın, 7 Gümüş ve 8 Bronz toplamda 19 Madalya ile büyük başarı elde etti.
Kırklareli Fatih Koleji’nden başarılı gösteren öğrenciler; 1-B Sınıfı’ndan Arnisa Çebi  2 Altın 1 Gümüş, 1-B Sınıfı’ndan Orhan Enes Geniş 1 Gümüş, 1-A Sınıfı’ndan Suat kaya 2 Gümüş 1 Bronz, 2-A Sınıf öğrencisi Eren Akbulut 1 Altın, 3-A Sınıfı’ndan Arca İkizlerli 1 Gümüş, 4-A Sınıfı’ndan Ömer Talha Türkmen 2 Gümüş, 5-A sınıfından  Efe Akbulut  2 Gümüş, ve 6-A sınıfından  Ezo  Oskay  1 Altın, Uras  Pehlivan  2 Gümüş, Onur Serbes 1 Gümüş, 1 Bronz, Metin Anıl Altaş 1 Gümüş  Madalya kazanarak büyük başarı elde ettiler. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here