Kırklareli Erzurumlular Derneği’nden bir öncülük daha

21
Kırklareli Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Derneği yöneticileri 02 Ocak 2013 Çarşamba günü Kızılay yetkililerine çok kalabalık bir gurup olarak kan bağışında bulundular. 
      
HABER MERKEZİ
Kırklareli’de daha önce yapmış oldukları sosyal, kültürel ve sportif çalışmalarla beraber derneğin toplum yararına yapmış olduğu tüm faaliyetlerin yanında böyle kutsal bir görevi de yapmanın manevi huzurunu yaşadılar Konu ile ilgili olarak gazetemize bilgi veren Kırklareli Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Yaşar Algan şunları söyledi: 
“Kırklareli il merkezinde halen 160 hane tüm ilçelerde ise 530 hane Erzurumlu hemşerilerimiz mevcuttur. Çeşitli  branşlarda faaliyet gösteren Erzurumlu hemşerilerimizin ve Kırklareli li hemşerilerimizin (40 Kırklareli li üyemiz var)  bir araya gelerek çeşitli sorunlarının paylaşılması, sıkıntılı olan kişilere destek verilmesi toplumsal yardımla ve dayanışma sağlanması amacı ile 2006 yılın da derneğimizi kurduk. Dernek olarak sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde bulunduk Kırklareli ilinde ilk defa Kırklareli Karagöz Kültür Sanat ve Kakava Festivalinde folklor ve cirit gösterisi, yaptırarak halkımızın bu ata sporumuzu tanıması sağlandı. 3 defa dernek birlik ve beraberlik gecesi düzenledik ve övgü aldık. Özellikle Ramazan ayında dernek olarak zor durumda olan bir çok aileye maddi ve manevi desteklerimiz oldu. İlimizde yaşayan hemşerilerimizin bir çoğu inşaat sektöründe faaliyet göstermektedirler ki bunlar Kırklareli ilinin yenilenmesinde aktif rol alarak çeşitli yatırımlarla ilimize değer katmaktadırlar. İstanbul’ da yaşayan Erzurum’ lu işadamlarımıza Kırklareli Belediye başkanımızın da katıldığı bir piknikte Cağ Kebabı tanıtımı yaptık. 2010 Yılında ilimizde yapılan Masa Tenisi Yıldız ve Genç Milli takım kampına gelen Türkiye Masa Tenisi Federasyon Başkanı, Fenerbahçe Masa Tenisi Şube kaptanına ve milli sporcularımıza Cağ Kebabı ikramında bulunduk. Medya Tv de TRT sanatçısı Harun Atmaca’nın canlı yayın konuğu olarak ilimizi ilimizin değerlerini derneğimizin faaliyetlerini anlatarak Kırklareli ilinin tüm Türkiye ‘ de daha iyi tanınmasını sağladık.    Son olarak ta Kızılay’ a Dernek Yönetim kurulumuz ve üyelerimiz olarak Kan bağışında bulunduk toplumsal dayanışmanın ve yardımlaşmanın önemini bir kez daha tüm herkese gösterdik. Bizim bu davetimize icabet eden tüm üyelerimize teşekkür ediyorum.”
Dernek Başkanı Yaşar Algan; “Bizleri her platformda destekleyen sürekli yanımızda bulunan Kırklareli Milletvekilimiz sayın Şenol Gürşan’a, sayın Turgut Dibek’e, Kırklareli Belediye Başkanımız sayın Cavit Çağlayan’a, tüm basın mensuplarına teşekkür edip saygılar sunarım” diyerek sözlerine son verdi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here