Kırklareli Erginspor Kulübü’nden Taekwondo da Uluslararası Başarı Aleyna Yıldızdal Balkan 2’ncisi oldu

35
1-12 Ekim 2014 tarihlerinde Balkan Taekwondo Şampiyonası Slovenya’nın..
HABER MERKEZİ
11-12 Ekim 2014 tarihlerinde Balkan Taekwondo Şampiyonası Slovenya’nın Maribor Şehri’nde yapıldı. 
Erginspor Kulübü Sporcusu Aleyna Yıldızdal Türk Milli Takımı ile katıldığı Balkan Şampiyonası’nda 2. oldu ve Kırklareli ile ülkemize Gümüş Madalya kazandırarak kürsüde yer almayı bayrağımızı dalgalandırmayı başardı
Balkan şampiyonasına Türkiye-Slovenya-Bosnahersek-Bulgaristan-Sırbistan-Hırvatistan-Romanya-Kosova-Arnavutluk-Makedonya ve Monteteneğro olarak 11 Ülke ve 487 sporcu katıldı. Yıldızlarda Takım olarak 1. olan sporcularımız Büyüklerde 2., Genel Klasman’da 2. olarak Şampiyonayı tamamladı. Türkiye 10  Altın 15 Gümüş 19 Bronz kazanarak yarışmaları tamamladı. 
* Ergin; “Çalışmalarımızın karşılığını almanın mutluluğunu yaşıyoruz”
Erginspor Kulübü Antrenör Savaş Ergin; “Sporcularımız daha önce katıdıkları Türkiye ve Uluslararası Şampiyonalarda da önemli dereceler elde etmişti. Bu başarılara bir yenisini daha eklediğimiz içinde ayrıca mutluyum. Hedeflerimizden sapmadık. Sporcum Aleyna Yıldızdal Kırklareli’yi ve ülkesini başarı ile temsil etti ve aramıza Gümüş Madalya ile dönüyor. Bu başarı hepimiz için önemliydi. Çalışmalarımızın karşılığını almanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sporcum Aleyna Yıdızdal’ı başarısından dolayı tebrik ediyorum. Birlikte daha çok başarılar elde edeceğimize de eminim. Bizlere inanan, güvenen herkese ve başta sporcumun ailesine teşekkür ederim” dedi.
* Yeşil; “Ciddiyetimizi kaybetmeden, hedeflerimiz doğrultusunda ilerliyoruz”
Kulüp Başkanı ve Antrenör Gökhan Yeşil; “Erginspor Taekwondo ekibi olarak başarılı olmaya ve madalyalar kazanmaya devam ediyoruz. Ciddiyetimizi kaybetmeden, hedeflerimiz doğrultusunda ilerliyoruz. Milli Takım’a sporcu vermenin ve Madalya kazanmanın gururu içerisindeyiz. Kırklareli’de Taekwondo adına önemli işler yapılıyor, oluşan rekabet ortamının bizleri daha yukarılara taşıyacağına eminim. Çok çalışarak Kırklareli ve Ülkemizin adını duyurmak ve yüceltmek, bayrağımızı dalgalandırmak istiyoruz. 2015 yılı faaliyet programı için çalışmalarımıza hız verdik, bizleri yorucu bir müsabaka programı bekliyor ve sporcularımızı hazır tutmamız gerekiyor. Sporcularımızda bunun bilincinde olarak gayret göstererek, hırslı şekilde 2015 yılına hazırlanıyor.  2014 yılında aldığımız başarılı neticelerin üstüne çıkmalıyız. Bu da bizlere önemli bir sorumluluk yüklüyor. 2015 yılında daha güçlü olacağımıza inanıyorum” dedi. (Savaş Eskici) 
 
   

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here