Kırklareli Emniyeti’nden “Aile İçi İletişim Semineri”

13
Kırklareli Emniyet Müdürlüğü tarafından organize edilen “Aile İçi İletişim” Semineri 22 Ekim 2013 Salı günü saat 16.00’da Kırklareli Üniversitesi Rektörlüğü Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Emniyet Müdürlüğü tarafından organize edilen “Aile İçi İletişim” Semineri 22 Ekim 2013 Salı günü saat 16.00’da Kırklareli Üniversitesi Rektörlüğü Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.
Kişisel Gelişim Uzmanı ve Araştırmacı Yazar Alişan Kapaklıkaya tarafından Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü’nde görevli personel, eş ve yetişkin çocuklarına yönelik “Aile İçi İletişim” konusunda seminer düzenlendi. Seminere katılım yoğundu.
Kişisel gelişim uzmanı ve yazar Alişan Kapaklıkaya, Kırklareli Emniyet Müdürlüğü’nce Kültür Merkezi’nde düzenen konferansta sunumunu polis-amir, gelin-kaynana ve ebeveyn-çocuk arasinda geçen diyaloglardan çeşitli örnekler vererek yaptı.
Kapaklıkaya, Emniyet Müdürü Hüseyin Aktaş, şube müdürleri ve polis memurlarının da katıldığı konferansta verdiği örnekler ile konferansa katılanları güldürdü.
Ailede çocuğun gelişimi açısından anne ve babanın tutumunun önemli olduğunu belirten Kapaklıkaya, anne, baba ve öğretmenlerin örgenciye ve evlatlarına karşı iletişiminin pozitif olması gerektiğini vurguladı.  
Doğu’da çocukların büyük sıkıntı içerisinde yaşadığını ifade eden Kapaklıkaya, "Emniyet mensuplarına, ailelerine ve çocuklarına hizmet etmeyi şeref sayanlardanım. Ben gittiğim yerlerde emniyet mensuplarının neler yaptığını görüyorum. Hakkari’ye gittim ve çocukların lojman içinden çıkamadıklarını gördüm. Çocuklar burada çok rahat. Ama Doğu’da çalışanlar çok iyi bilirler ki çocuklar babaları yada anneleri işe giderken ‘akşama gelebilirler mi gelemezler mi?’ korkusuyla büyüdü" diye konuştu.
Polisin, toplumun her kesimine hizmet verdiğini belirten Kapaklıkaya, şöyle devam etti: "Bu toplumun güvenliği için yapılan bir hizmettir. Polis toplumun sığındığı bir limandır."

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here