Kırklareli Emniyeti Tiyatro Oyunu ile Madde Bağımlılığı’na dikkat çekiyor

37
Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından, 2014 yılı ÇOGEP (Güvenli Hayat Güvenli Gelecek İçin Çocuklar ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı) kapsamında
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından, 2014 yılı ÇOGEP (Güvenli Hayat Güvenli Gelecek İçin Çocuklar ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı) kapsamında “Yaylada Buluşalım” isimli Proje çerçevesinde; Kırklareli merkez ilçede bulunan liselerde eğitimlerini sürdüren 9. ve 10. sınıf öğrencilerine yönelik olarak 09 Ekim 2014 Perşembe günü saat 11.00 ile 14.30’da iki seans olmak üzere Kırklareli Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonu’nda “Sessiz Çığlık Sahte Cennet”  isimli “Madde Bağımlılığı” konulu tiyatro oyunu sergilendi.
Oyunun saat 14.30’daki seansını; Kırklareli İl Jandarma Komutanı Alb. Selahattin Acara, Kırklareli İl Emniyet Müdürü Mehmet Emin Akay, İl Emniyet Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Emniyet personeli, Kırklareli İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ziya Eser, Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü, İl Mahalli İdareler Müdürü Alaaddin İkican, Okul Müdür ve Öğretmenleri ile öğrenciler birlikte izlediler.
Tiyatro Oyunu öncesinde bilgi veren Toplum Destekli Polislik Şube MüdürÜ Tarık Arın; “Yaylada Buluşalım Projesi kapsamında bugün ve yarın olmak üzere iki ayrı tiyatroyu sahneledik. Bugün Liselerimizin 9. ve 10. Sınıf öğrencilerine yönelik olarak “Sessiz Çığlık Sahte Cennet” isimli Madde Bağımlılığı’nı konu alan oyun sahnelenecek. 10 Ekim 2014 Cuma günü (bugün) de İlkokul ve Ortaokul Öğrencilerimize yönelik olarak yine Kırklareli Kültür Merkezi’nde 11.00 ile 14.30 saatlerinde iki seans halinde “Tut Elimi Polis Amca” isimli “Trafik” konulu oyun sahnelenecek. Her iki oyunumuzda profesyonel oyuncular tarafından oluşturulan “Tiyatro Pencere Grubu” tarafından sahnelenmektedir. Amacımızı özellikle çocuklarımızı madde bağımlılığı ile bilinçlendirmek ve bunun getirdiği zararları gözler önüne sermektir.”
Açıklamanın ardından oyuna geçildi. Sessiz Çığlık Sahte Cennet”  isimli “Madde Bağımlılığı” konulu tiyatro oyunu “Tiyatro Pencere Grubu” oyuncuları tarafından başarı ile sahnelendi. Oyunun sonunda Kırklareli İl Emniyet Müdürü Mehmet Emin Akay, oyunculara çiçek takdim etti. (Savaş Eskici) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here