Kırklareli Emniyeti Tiyatro Oyunu ile İnternet Bağımlılığı’na dikkat çekti

35
Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından,..
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından, 2014 yılı ÇOGEP (Güvenli Hayat Güvenli Gelecek İçin Çocuklar ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı) kapsamında “Yaylada Buluşalım” isimli Proje çerçevesinde; Kırklareli merkez ilçede bulunan İlkokul ve Ortaokul eğitimlerini sürdüren öğrencilere yönelik olarak 10 Ekim 2014 Cuma günü saat 11.00 ile 14.30’da iki seans olmak üzere Kırklareli Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonu’nda “Tut Elimi Polis Amca”  isimli “İnternet Bağımlılığı’nın Çocuklardaki Etkisi” konulu tiyatro oyunu sergilendi.
Oyuna; Kırklareli İl Emniyet Müdür Yardımcısı Metin Mandacı, Kırklareli İl Milli Eğitim Şube Müdürü Yusuf Usta, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Tarık Arın katıldı. 
Oyunun saat 14.30’daki seansını; Tiyatro Oyunu öncesinde bilgi veren Toplum Destekli Polis Şube Müdürü Tarık Arın; “Yaylada Buluşalım Projesi kapsamında bugün tiyatro oyununu sahnelediler. 10 Ekim 2014 Cuma günü İlkokul ve Ortaokul Öğrencilerine yönelik olarak Kırklareli Kültür Merkezi’nde 11.00 ile 14.30 saatlerinde iki seans halinde “Tut Elimi Polis Amca” isimli “Trafik” konulu oyun sahnelendi. Her iki oyunumuzda da profesyonel oyuncular tarafından oluşturulan “Tiyatro Pencere Grubu” tarafından sahnelenmektedir. Amacımızı özellikle çocuklarımızı madde bağımlılığı ile bilinçlendirmek ve bunun getirdiği zararları gözler önüne sermektir.”
Açıklamanın ardından oyuna geçildi. “Tut Elimi Polis Amca”  isimli “İnternet bağımlılığının çocuklarda ki etkisi” konulu tiyatro oyunu “Tiyatro Pencere Grubu” oyuncuları tarafından başarı ile sahnelendi. (Berkay Çamlı) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here