Kırklareli Emniyeti huzurlu ve güvenli bir Bayram için hazır

14
Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı huzurlu ve güvenli bir ortamda geçirmeleri için  gerekli tedbirlerin alındığı belirtilerek şunlar kaydedildi:
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı huzurlu ve güvenli bir ortamda geçirmeleri için  gerekli tedbirlerin alındığı belirtilerek şunlar kaydedildi:
“Bayram günleri, vatandaşlarımızın ve özellikle aile üyelerinin bir araya geldiği, toplumun birbiriyle kaynaştığı, huzur ve sevincin bir arada olduğu ortak paylaşım zeminleridir. Bu nedenle Kurban Bayramının İlimizde huzur ve güven ortamı içerisinde geçirilmesini sağlamak amacıyla, Emniyet Müdürlüğümüzce; 14-20 Ekim 2013 tarihleri arasında aşağıda belirtilen ek tedbirler alınmıştır.
1- Kurban Bayramı öncesi ve bayram süresince halkımızın yoğun olarak bulunacağı,  Fevzi Çakmak Caddesi, İstasyon Caddesi, Karaumur Caddelerine, bankalar, kuyumcular ve alış- veriş merkezleri civarlarına, pazaryerine ve Cumhuriyet Mahallesi İnönü Bulvarı üzerinde bulunan Süpürgeciler Sitesindeki kurbanlık alım satımı yapılan yerde; hırsızlık, yankesicilik, dolandırıcılık, kapkaççılık, sahtecilik vb. olaylara karşı resmi ve sivil ekipler görevlendirilmiştir.
2- Bayram nedeniyle yoğun olarak alış veriş yapılacak yerlerde vatandaşlarımızın oluşacak yoğun kalabalık nedeniyle yankesicilik, kapkaççılık, hırsızlık, dolandırıcılık, sahte para ve sahte çek olaylara karşı dikkatli olmaları, özellikle kurbanlık alan ve satan vatandaşlarımızın tanımadıkları veya tereddüt ettikleri döviz cinsinden para ve çekleri alışverişlerinde kabul etmemeleri önem taşımaktadır.
3- Umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinde meydana gelebilecek olayların önlenmesi veya taşkınlık suretiyle vatandaşlarımızın huzur ve sükûnunu bozucu davranışların men edilebilmesi amacıyla yapılacak denetimler arttırılacaktır.
4- 15 Ekim sabahı kılınacak Bayram Namazı süresince; camiler ve mezarlık çevrelerinde dilencilik yapan ve para toplayan şahıslara müsaade edilmeyecektir.
5- Kurban Bayramı nedeniyle yoğunlaşacak araç trafiği ile ilgili olarak; Trafik Ekiplerine personel takviyesi yapılmış, İlimizde otogar çevresi ile trafiğin yoğun olacağı yerlerde ve Şehirlerarası Karayollarında alınan trafik önlemleri arttırılmıştır. Araç sürücülerinin de herhangi bir can ve mal kaybına uğramamaları için; alkollü araç kullanmamaları, kısa mesafede olsa emniyet kemerlerini takmaları, mevsim değişimini de dikkate alarak araç bakımlarını yaptırmaları, dişleri silinmiş lastik kullanmamaları, iyice dinlenmiş olarak direksiyon başına geçmeleri ve trafik kurallarına mutlak suretle uymaları gerekmektedir.
6- Vatandaşlarımız her zaman olduğu gibi Kurban Bayramı süresince de; Asayiş ve Trafik yönünden olabilecek şikâyetlerini ve şüpheli gördükleri şahısları en kısa süre içinde gördükleri ekiplere veya ücretsiz 155 Polis İmdat telefonlarına arayarak polise bildirebileceklerdir. 
Kırklarelili vatandaşlarımızın bayramlarını kutlar, sağlık, huzur ve mutluluk içinde bir bayram geçirmelerini dileriz.
Emniyet Müdürlüğü İrtibat Numaraları:
İl Emniyet Müdürlüğü Santral Telefonu: 212 38 50
Şehit Hayrettin Yesin Polis Mrk. A.liği: 214 29 27
Polis İmdat Telefonu: 155
İhbar mail adresi: kirklareli155@egm.gov.tr” (Savaş Eskici)
                                                                           

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here