Kırklareli Emniyeti çocuklara “Dostluk Eli” uzatıyor

28
Kırklareli Emniyet Müdürlüğü öncülüğünde, çocukları sokakta bekleyen tehlikelerden koruma ve mücadele amacıyla oluşturulan, “Dost Eli Projesi”nin üçüncü toplantısı yapıldı.
 
Dost Eli Projesi’nin yöneticiliğini Kırklareli Emniyet Müdürü Mehmet Behzat Canbazoğlu, projenin genel koordinatörlüğünü Emniyet Müdür Yardımcısı Abdurrahman Tosun ve projenin sorumluğunu ise Kırklareli Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi Müdürlüğü yapıyor. 
Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve İl Emniyet Müdürlüğü yetkililerinden oluşan Dost Eli Projesi çalışma komisyonu, üçüncü toplantısını Polisevi toplantı salonu’nda yaptı. 
Kırklareli Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan sinevizyon gösterisinden sonra Çocuk Şube Müdürü Mehmet Kaya, katılımcılara bilgi verdi. Kaya Kırklareli’de 24 sorunlu çocuğun bulunduğunu ve bu yöndeki çalışmaların hızla sürdüğünü kaydetti. 
Çocuk Şube Müdürlüğü’nde görevli Polis Memuru İsmail Fersis de proje kapsamında, çocukların alkol ve uyuşturucu madde alabilecekleri metruk yerlerin belirlendiğini, çocukların suçlardan uzak tutulması için çaba sarf ettiklerini bildirdi. 
Daha sonra toplantıya katılanlar, gençlerin zararlı alışkanlıklardan uzak durmaları, bağımlılık yapan madde kullanan gençlerin tedavisi, ailelerin ve okul yöneticilerinin bu konuda bilgilendirilmeleri konusunda görüşlerini açıkladılar, önerilerde bulundular. aa

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here