Kırklareli Emniyeti, belediye görevlilerini bilgilendirdi

13
* Kırklareli Belediye Başkanlığı’nda görev yapanlar, şüpheli paket ve terör konusunda Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen seminerde bilgilendirildi. 
HABER MERKEZİ
Terör örgütlerinin faaliyetlerini devam ettirebilmeleri için gerek duydukları en önemli unsur insan olduğundan, eleman temininin engellenmesi amacıyla, örgütlerin propagandalarından vatandaşların özellikle gençlerin korunması gerekmektedir. Bu nedenle yürütülecek bilgilendirme ve önleme faaliyetleri çalışmalarında, ülkemizin sahip olduğu etnik, dini ve kültürel farklılıkların, çatışma ve şiddet aracı olarak kullanılmasının önüne geçilmesi amacıyla, bütün vatandaşlarımıza sağduyulu bir şekilde davranma refleksi kazandırılmalıdır.
Bu bağlamda, Kırklareli Belediye Başkanlığının talebi üzerine, 25 Haziran 2013 günü 16.00-17.00 saatleri arasında Belediye Meclis Salonu’nda Kırklareli Belediye Başkanlığı bünyesinde çalışan Belediye Zabıtaları, Güvenlik görevlileri ve diğer çalışanlarına yönelik, Toplumsal Dayanışma Konferansları kapsamında terör örgütlerinin faaliyet alanlarını daraltmak, terörle mücadelede halk desteğini kazanmak, terör örgütlerinin eylem şekilleri ve şüpheli paketler konusunda alınacak tedbirler ile patlayıcı maddelerin tanıtıldığı slayt ve sine vizyon gösterisi eşliğinde, Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğünde görevli Terör Uzmanı Polis Memuru Ramazan Eskin ile Bomba İmha ve İnceleme Uzmanı Azmi Beceren tarafından seminer düzenlendi. (Savaş Eskici).

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here