Kırklareli Emniyet Müdürlüğü çocukları sokaktan sporla kurtaracak

17
Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü’nün "Sokaktan Spora" projesi başladı. Proje kapsamında spora adım atan 22 çocuk Sentetik Çim Sahada proje tanıtım toplantısına katılarak gösteri maçı yaptı.
 
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü’nün koordinatörlüğünde Kırklareli Valiliği, Kırklareli Belediye Başkanlığı, Kırklareli Üniversitesi, Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü, Kırklareli Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Kırklareli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası, Kırklareli Spor Kulübü, Kırklareli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu, Türkiye Faal Futbolcu, Hakem ve Gözlemciler Derneği Kırklareli Şubesi tarafından ortaklaşa yürütülen “Sokak’tan Spora’a” isimli projenin tanıtımı yapıldı.
Kırklareli Atatürk Stadyumu Sentetik Çim Saha’da gerçekleştirilen tanıtıma; Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çüağlayan, Kırklareli İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aktaş, Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz, Kırklareli Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü M. Mihriban Arslan Büyük, Kırklareli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Yıldız, Kırklarelispor Kulübü Başkanı Volkan Can katıldı.
Proje ile ilgili bilgiler veren Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürü İbrahim Şahin; “İlimiz genelinde ekonomik anlamda yeterli imkânlara sahip olmayan, aile bütünlüğü bozulmuş, yaşıtlarına göre çocuk olmanın gereklerini yeterince yaşama şansı bulamamış, özgüven eksikliği olan ve aidiyet duygusunu yakalayamamış ve kanunla itilafa düşmüş çocuklara yönelik hazırlanan proje, sosyal hayata tutunarak suç ortamından uzak kalmaları amacıyla, 13-17 yaş grubunda bulunan çocukların sportif aktivitelerle bedensel, ruhsal, duygusal ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmayı amaçlıyor. Çocukların gizli kalmış yetenek ve becerilerini ortaya çıkartarak, suç mağduru ve suça karışmalarını önlemek, suç ve suçun etkilerinden korumak, zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak, toplumsal dayanışma ve bütünleşmeyi sağlamayı da amaçlayan "Sokaktan Spora" projesine 22 çocuk katıldı.  Bu proje ile çocukların spor eğitimi alarak, yeni hedef ve uğraşlar kazanmaları, sokakların risklerinden uzaklaşmaları, zararlı alışkanlıklar edinmemeleri, sosyal beceriler kazanmaları ve diğer çocuklarla kaynaşmaları sonucunda, topluma bilinçli ve sağlıklı bireyler olarak kazandırılmaları hedefleniyor. Yine bu proje kapsamındaki çocukların suça sürüklenmeleri ve suç mağduru olmalarının önüne geçmek, madde bağımlısı olma riskini ortadan kaldırmak ve aidiyet duygusu ile kendilerinin de toplumun bir parçası ve içerisinde olduğu hissini oluşturarak özgüven ve değer bilincini yaratmak hedefleniyor. Sentetik Çim Futbol Sahası’nda, antrenörler eşliğinde haftanın iki günü antrenman yaparak kulüplerin alt yapı takımları ile karşı karşıya gelecekler. Çocuklar ayrıca Kırklareli genelindeki futbol turnuvalarına katılacaklar” dedi. 
Daha sonra iki gruba ayrılan çocuklar 10’ar dakikadan ve 2 devreden oluşan hazırlık maçı yaptılar. Hazırlık maçı 0-0 bitti. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here