Kırklareli Devlet Hastanesi yangın Tatbikatı yaptı

39
Kırklareli Devlet Hastanesi Yönetimi Hastane personeli ile hastanede bulunan hastaların da katılımıyla,  hastanede yangın tatbikatı düzenledi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Devlet Hastanesi Yönetimi Hastane personeli ile hastanede bulunan hastaların da katılımıyla,  hastanede yangın tatbikatı düzenledi.  Gerçeği aratmayan tatbikat, Hastanenin mutfak bölümünde başlayan yangın, yangını fark eden personel, ilk olarak telefon ile gerekli yerlere bilgi vererek, yangın tüpü ile müdahale etti.  Yangına Müdahale eden personelin yaralanması ile ilk yardım çalışmaları ve tahliye başladı. Yaralılara ve hastalara müdahale eden itfaiye ekipleri camdan tahliye yaparak hastaları kurtardı. Eğitim amaçlı yapılan tatbikat ile personel yangın anında neler yapacağını öğrenmiş oldu. 
Yangın Tatbikatını, Kırklareli Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Ruşen Çoşkuner ve Sivil savunma uzmanı Ayşe Noyan Yönetti. Başhekim ve Sivil Savunma uzmanı tatbikat sonrası açıklamalarda bulundular.
Başhekim Çoşkuner yaptığı açıklamada; “Herhangi bir afet anında yaşanılabilecek her türlü olayı, senaryo kapsamında bir tatbikata daha şahit oldunuz. Bu tatbikatları yapma amacımız yangınlarda herhangi bir acil durumda herhangi bir patlama durumunda deprem durumunda bunlara hazırlıklı olmak. Bu bilinci oturtmaktır. Hastane afet planı kapsamında herhangi bir serviste bir patlama anında yangın anında ya da bir yıkım anında olabilecekleri senaryo haline getirip yapmış olduğumuz bir uygulamaya şahit oldunuz. Bu uygulamayı yaparken de kurumsal kurumlar arasında iş birliği çerçevesinde de itfaiyelerle yardım alıyoruz. Büyük tatbikatlarımızda da ilimiz ulusal medikal kurtarma ekiplerinin de desteğini alarak tatbikat çerçevesinde hastalarımızı Sedye  ile keza merdivenlerden keza camdan, pencerelerden sedyeler yardımıyla indirerek  aşağıda hazırda bulunmak ambulanslarımıza teslim ederek hastanelerimizin acil servislerine gönderiyoruz.” Dedi. 
Sivil savunma uzmanı Noyan’ da;  kurum yöneticimiz Ruşen Beyin talimatı ile biz devamlı kurum içerisinde personel tatbikatı hasta tatbikatı tahliyesiyle birlikte yapıyoruz. Bununla birlikte yılda bir gerekirse yılda 2 kez kurumlar arası iş birliği içerisinde itfaiyeden de yardım alarak bu işi yapmaktayız. Bizim bu ayki yaptığımız tatbikat sadece personel ve hasta tahliyesi değil aynı zamanda bizde çalışan tüm taşeron elemanlarda dahil refakatçiler hastalar fark ettiğiniz gibi bunlar gerçek hastalar bunların kayıtları alınarak birebir onlarla diyaloga geçerek bu isimler onlarla gerçekleşmiştir. Bu tahliyeyi onlarla birlikte yapıyoruz ki en sağlıklısı bu olacağını düşündüğümüz için.” Dedi (Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here