Kırklareli CHP’nin Adayı’nı merakla bekliyor

15
30 Mart 2014 Pazar günü yapılacak olan Yerel Seçimler öncesi Partiler Belediye Başkan Adayları’nı belirleme çalışmalarına devam ediyor.
HABER MERKEZİ
30 Mart 2014 Pazar günü yapılacak olan Yerel Seçimler öncesi Partiler Belediye Başkan Adayları’nı belirleme çalışmalarına devam ediyor.
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) ile Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)  ve AK Parti Kırklareli Belediye Başkan Adayları’nı açıkladıktan sonra seçim startını verdi. Kırklareli Belediye Başkanlığı için adaylarını açıklayan bu iki Partinin Belediye Başkan Adayları seçim çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyorlar.  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ise Kırklareliu Belediye Başkan Adayı’nı daha belirleyemedi. 
Kırklareli’de ilk önce Belediye Başkan Adayını Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) açıkladı. MHP Belediye Başkanı Adayı olarak Derya Bulut’u açıkladı. Adalet Kalkınma Partisi (AK Parti) Belediye Başkan Adayı olarak daha önce 2004 Yılında Seçimlere girdiği Selahattin Minsolmaz’ı Kırklareli Belediye Başkan Adayı olarak açıklandı. 
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ise Kırklareli Belediye Başkanlığı Adaylığı’nı; mevcut Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan, daha önce 2 dönem Belediye Başkanı yapan Kadir Gökçe, Kırklareli Belediye Başkan Yardımcılığı yapan Ünal Başkur ve CHP eski Kırklareli İl Başkanı Vecdi Gündoğdu açıklamıştı.
Şimdi gözler Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Merkezi’ne çevrildi. CHP Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin daha önceki açıklamasında Başkan Adaylığı konusunda yetkinini Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nda olduğunu belirtmişti. CHP içerisindeki bazı söylentilere göre bu 4 Aday Adayı’nın haricinde eskiden Bakanlık yapmış bir ismin Kırklareli Belediye Başkan Adayı olarak açıklanabileceği de konuşuluyor. CHP’de dananın kuyruğu 04 Ocak’ta yapılacak olan İl Başkanları Toplantısı’nın ardından 05 Ocak 2013 Pazar günü yapılacak olan Parti Meclisi’nin toplanması ile kopacak. Burada alınacak olan karar ile CHP’nin Kırklareli Belediye Başkanı kesin olarak açıklanacak. (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here