Kırklareli CHP’den 15 kişi eksildi

20
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli İl Teşkilatından istifa eden 15 kişi rozet töreni ile AK Parti teşkilatına kayıt oldu.
HABER MERKEZİ
3 Aralık 2011 Cumartesi günü saat 19.00’da AK Parti Kırklareli İl Binasında düzenlenen rozet töreninde bir konuşma yapan Milletvekili Gürşan,  AK Parti’nin milletin bağrından çıkan ve millete hizmet etme odaklı bir parti olduğunu söyledi.
Gece gündüz demeden milletin hizmetinde olduklarını belirten Gürşan; “AK Parti Türkiye’nin partisi. Türkiye’de 7 bölgenin 7’sinde de birinci olan tek parti. 81 Vilayet içerisinde 79’unda Milletvekili çıkaran tek parti. Ana muhalefet partilerinin bir kısmı Türkiye’nin belli bölgelerinde hiç yoklar.” diye konuştu.
*“Milletten korkmayacaksın, kaçmayacaksın”
Konuşmasında CHP’ye yüklenen Gürşan, Cumhuriyet Halk Partisi’nin söylendiği gibi ilerici, sosyal demokrat bir parti olmadığını; aksine statükocu, halktan kopuk bir parti olduğunu öne sürerek, şöyle devam etti;
“Milletimize hizmet etmek için buradayız. Demokrasi Milletin kendi kendini idare etmesi demektir. Buna karşı bizi Cumhuriyet karşıtı diye suçluyorlar. Cumhuriyet demek millet demek. Cumhuriyetin yanında kuvvetli bir şekilde demokraside olacak, milletin iradesi olacak. Milletten korkmayacaksın, kaçmayacaksın, zamanı geldiğinde millete hesap vermeyi bileceksin. Biz her seçimde milletin önüne gittik. Bu millet bizim her seçimde oylarımızı arttırdı. Türk siyasi tarihinde de böyle bir şey yok. Cumhuriyet Halk Partililer, halka karşı halka güvenmedikleri için onlar tek parti dönemini özlüyorlar. Seçim olmayacak belli bir güç iktidarı onlara verecek. Böyle bir şey yok. Halkla hizmet edeceksin anlatacaksın, fedakarlık yaparak halk seni iktidara getirecek. Halk seni iktidara getirmiyorsa o zaman kendini sorgulayacaksın.”
*“2014’te Kırklareli Belediyesi’ni alacağız, hizmet nasıl olur herkes görecek”
Milletin derdiyle dertlendiklerini ifade eden Gürşan, 2014’te Kırklareli Belediyesini alacağız, hizmet nasıl olur herkes görecek.” şeklinde konuştu.
Milletin derdini dinleyip, gerekli olanları Meclise taşıdıklarını belirten Gürşan, genel seçimin bittiğini hatırlatarak yerel seçime hazırlandıklarını kaydetti.
Kırklareli’de bulunan çok sayıda belediyenin AK Partiyle buluşması gerektiğinin vurgulayan Gürşan, “Genel anlamda biz üzerimize düşeni yaptık ve yapıyoruz. Yerel anlamda da Kırklareli yeterli hizmeti almalı. Partimize gelen arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Cumhuriyet Halk Partisinden birçok vatandaşımız bana oy verdi. Beni destekleyeceklerini söylüyorlar. Çünkü biz parti ayrımı demiyoruz, herkesin yanında olmaya çalışıyoruz. Kırklareli bizim hepimiz el ele vermeliyiz.” diye konuştu.
İl Başkanı Emin Tunç ise Partilerinde yeni üye kayıt sayısının 3 bin 870’e yükseldiğini ve Kırklareli’de 25 bin üye hedeflediklerini söyledi.
Yapılan konuşmaların ardından CHP’den AK Parti’ye geçiş yapan; Levent Dindar, Bilal Gürsoy, Halil Hüsmen Saltan, Gürhan Akgül, Hasan Özlek, Sezgin Görgüner, Sercan Balta, Volkan Çetinkaya, Tamer Güney, Caner Engin, Ergin Işık, Gürkan Şen, Recep Mandacı, Bahadır Kuş ile Samet Buran’a, Milletvekili Gürşan, İl Başkanı Tunç, Merkez İlçe Başkanı Hamit Orakçı ile Kadın Kolları Başkanı Hazel Yolgiden tarafından AK Parti teşkilatına kayıt olan 15 kişiye rozetleri takıldı.
*“İlimizde değişiklik istiyoruz”
CHP teşkilatından istifa edip AK Parti teşkilatına geçen 15 kişi adına konuşan Levent Dindar kendilerinin Kırklareli’nin insanları olduğunu, ancak yıllar öncesi buranın bir kasaba olarak bilindiğini, 2011 yılına gelinmesine rağmen hala kasaba olarak kaldığına dikkat çekti. Kırklareli dışından misafirlerinin geldiğinde “siz nasıl yerde yaşıyorsunuz” diye tepki aldıklarını da söyleyen Dindar; “İlimiz böylemi olmalı yollarımız o kadar kötü ki çok sayıda otomobil hasar görüyor. Bir ili yollar gösterir. Burada havuz yapacağına yol yap. Biz artık bıktık. İlimizde değişiklik istiyoruz. Güzel bir şehirde yaşamak ve ailemizi çocuklarımızın güzel bir şehirde yaşamalarını sağlamak için ve bununda AK Parti ile olacağını düşündüğümüz için partinize geçmek istedik. Bundan böyle AK Parti ile çalışacağız. İnşallah belediye seçimlerini de kazanırız da Kırklareli’ni Kasabalıktan çıkarırız. Tek amacımız budur.” şeklinde konuştu. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here