Kırklareli CHP’de Devir-Teslim Töreni yapıldı

21
* Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) 03 Haziran 2012 Pazar günü yapılan Kırklareli İl Kongresi’nin ardından İhsan Kazan, Parti’nin mühürü ve başkanlık koltuğunu seçimi kazanarak CHP Kırklareli İl Başkanı olan Vecdi Gündoğdu’ya devretti. Gündoğdu; “Cumhuriyet Halk Partisi’nin kalbi Kırklareli’dir. Kırklareli durduğunda Cumhuriyet Halk Partisi de durur” dedi.
HABER MERKEZİ
3 Haziran 2012 Pazar günü Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Kırklareli İl Kongresi’nin yapılmasının ardından 256 delegenin oyunu alarak CHP Kırklareli İl Başkanlığı’na seçilen Vecdi Gündoğdu, CHP’nin Mühürünü ve Başkanlık koltuğunu İhsan Kazan’dan devir aldı.
6 Haziran 2012 Çarşamba günü saat 12.30’da yapılan haftalık olağan toplantısında yapılan Devir-Teslim Töreni sonrasında bir konuşma yapan Gündoğdu; “Cumhuriyet Halk Partisi’nin kalbi Kırklareli’dir. Kırklareli durduğunda Cumhuriyet Halk Partisi de durur” dedi.
CHP’de Kırklareli’nin yerinin farklı olduğunu vurgulayan Gündoğdu, burada yaptığı konuşmasında şunları söyledi;
“Yaklaşık olarak 2 aydan bu yana büyük mücadele verdik. Sizlerin de katkısıyla bu mücadeleden Cumhuriyet Halk Partisi en karlı isim olarak çıktı. CHP, kazananın olmadığı ama partinin kazandığı bir partidir. Yıllardır Kırklareli’de her işi hep birlikte yaptık. 2002, 2004, 2007, 2009 ve 2011 yılındaki milletvekilliği seçimlerinde ve onun öncesinde referandum süreci geçirdik. Bunların hepsinden Kırklareli olarak başarılı sonuçlar aldık. Bunların hepsi, sizlerin katkısıyla olan güzel çalışmalarımızdır. Bizler sadece oralarda ilçe başkanı, il başkanı olarak sembolik isimleriz. Bütün pay Cumhuriyet Halk Partisi’ni Türkiye’de birinci, ikinci yapan ama üçüncülüğe de düşürmeyen kişiler sizlersiniz. Yıllardan beri hep birlikte canla başla çalıştık, yeri geldi birlikte ağladık, birlikte güldük. Aynı çileyi çektik, aynı emeği verdik. Bunları yaparken en küçük kişisel menfaat olmadan yaptık. Biz bu mücadeleyi halk için verdik ve vermeye de devam edeceğiz.
* “Ülkemize ve cumhuriyet değerlerimize sahip çıkmak zorundayız”
Cumhuriyet Halk Partisi’nin kalbi Kırklareli’dir. Kırklareli durduğunda Cumhuriyet Halk Partisi de durur. Bunu böyle kabul etmemiz gerekiyor. O yüzden Kırklareli’de geçmiş seçimlerde ne yaptıysak bundan sonrada aynısını hep birlikte sizlerle yapacağız. Bunlar; barış, demokrasi ve kardeşlik için çok önemlidir. Ülkemize baktığımızda kan dökerek kazandığımız bu topraklar başkalarına peşkeş çekilmesin, bin yıllık kardeşliğimiz bozulmasın ve ülkemiz bölünmesin diye bu mücadeleyi verdik. Partililerimden benim tek bir ricam var. Geçmiş dönemlerde el birliği ve gönül bağıyla birbirimize nasıl kenetlendiysek aynı şekilde bundan sonraki yerel ve genel seçimlerinde o şekilde hareket etmemiz gerekiyor. Ülkemize ve cumhuriyet değerlerimize sahip çıkmak zorundayız.
* “Bizler; neden niçin diyorsak AKP burada kazançlı çıkar”
Yaklaşık 10 yıllık AKP iktidarında bu değerler yok edilmeye çalışılıyor. Bunları hepimiz izliyoruz. Eğer bu gün Kırklareli’de geçmişe yönelik başarılar varsa, bunların sahipleri sizlersiniz. Önümüzdeki süreçte yapmamız gereken, tek konu birlik ve beraberlik içerisinde olmak. Söz konusu bizim bağımsızlığımızsa boynumuz denizler gibi kıldan incedir. Söz konusu cumhuriyetimiz ise bizler hepimiz Kubilay olmaya hazırız. Söz konusu olan halkımızsa da Pir Sultanız. Bizler neden niçin diyorsak AKP burada kazançlı çıkar. Ben inanıyorum ki Cumhuriyet Halk Partisi olarak 2014 yerel ve 2015 genel seçimlerinde aynı mücadeleyi verdiğimiz takdirde belediye başkanlığı seçimlerini kazanacağız. İnanıyorum ki 10 tane belediye bizde olduğu gibi bunların sayısını daha da yukarıya çıkartacağız. Bundan sonra küskünlük ve kırılganlıkları bir kenara koyuyoruz ve çalışmalarımıza tüm hızımızla devam edeceğiz.”
İl Başkanlığı’nı devreden İhsan Kazan ise, yeni yönetim ile birlikte CHP adına bütün çalışmalarda bulunacağının sözünü verdi.
* “Bundan sonra Vecdi Gündoğdu’nun yanındayız”
Gündoğdu’ya, yönetimi ile birlikte elde ettikleri başarıdan dolayı tebrik eden Kazan;
“Vecdi Gündoğdu 256 oy ile yeni İl Başkanımız seçildi. Hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Bundan sonra esas görevimiz hep birlikte Vecdi Bey’in yanındayız. Şimdi yeni yönetim zorlu bir yolculuğa başlayacak. 2014 yılının Mart ayında Belediye Başkanlığı Seçimleri ve 2015 yılında olacak Milletvekilliği Seçimleri geçirecekler. Ben bütün çalışmalarda yardım etmeye söz veriyorum ve sizlerde yeni yönetimin yanında yer alacağınıza inanıyorum” şeklinde konuştu.
Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan ise Vecdi Gündoğdu ve yönetiminin önemli görevleri olduğunu ifade ederek, 2014 yerel ve 2015 Milletvekilliği Seçimleri için yapacakları çalışmalar adına şimdiden başarılar diledi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here