Kırklareli Belediyesi’nin “Giymiyorsan Giydir” Kampanyası 30 Nisan’da sona erecek

16
“Vatandaşlarımızı kampanyamıza destek olmaya bekliyoruz”
* Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan, belediyenin Sosyal Sorumluluk Projeleri kapsamında başlatılan “Giymiyorsan Giydir” isimli kampanya ile ilgili olarak Mahalle Muhtarlarıyla bir araya geldi. 
HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediye Başkanlığı Sosyal Sorumluluk Projeleri’ne bir yenisini daha ekliyor. “Giymiyorsan Giydir” ismini taşıyan proje kapsamında ihtiyacı olmayan vatandaşlar giysilerini, muhtarlar aracılığı ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılacak.
26 Mart 2012 Pazartesi günü başlayan proje ile ilgili olarak Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan 03 Nisan 2012 Salı günü saat 10.30’da Mahalle Muhtarları ile bir araya gelerek, kampanyanın ne şekilde uygulanacağı konusunda bilgi alışverişinde bulundu.
Bu projeye dahil olmak isteyen vatandaşlarımız temiz ve giyilebilir eşyalarını Kırklareli Belediyesi Hizmet Masası’na 30 Nisan 2012 Pazartesi gününe kadar teslim edebileceklerini belirten Başkan Çağlayan şunları kaydetti:
“Bu tür kampanyalar şehrimizde zaman zaman yapılıyor ama bir türlü beklenen sonuç alınamıyordu. Belediye Başkanlığı olarak bir kez daha böyle bir kampanyayı şehrimizde yapmak istiyoruz. Artık eskisi gibi değiliz. Devamlı tüketen bir toplum olduk. Artık eşyalarımızı eskidiği için atmıyoruz. Sadece modası ve zamanı geçtiği için değiştiriyoruz. Eskiden eşyalarımızı sonuna kadar giyer, yamaya kadar kullanıyorduk. Günümüzde bu durum ortadan kalktı. Başta da dediğim gibi modası ve zamanı geçtiği için artık eşyalarımız değiştiriyoruz.
Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi şehrimizde de bazı vatandaşlarımız giyim konusunda sıkıntı çekiyorlar. Bu konuda güvenilir bir organizatör lazımdı. Bu sebeple belediye olarak bir kez daha böyle bir kampanyayı düzenlemek istedik. Bu kampanyadan inşallah başarılı bir sonuç alacağız. Bu sebeple de muhtarlarımızdan 2 yönde talebimiz var. Birincisi mahallelerinde ikamet eden vatandaşların kullanmadıkları eşyalarını belirleyeceğimiz yerlere getirmeleri konusunda bilgilendirilmesidir. İkinci olarakta yine mahallelerinde bunlara ihtiyacı olan muhtaç kişileri fazla deşifre etmeden tespit etmeleridir.
Fazlada eski eşyaların getirilmemesini rica ediyoruz. Bunları alacak kişilerde rahatlıkla bu eşyaları kullanabilsinler. Muhtarlarımız aracılığı ile toplanacak olan eşyalarımızı belediye olarak biz tasnif edeceğiz. Çeşitlerine, numaralarına göre ayrılacaklar. Bu düzenlemelerin yapılmasının ardından 30 Nisan tarihinde sona erecek kampanyamızın bitiminde ihtiyaç sahiplerine dağıtımını yapacağız.”
Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan ve Mahalle Muhtarları toplantıya basına kapalı olarak devam ettiler.  (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here