Kırklareli Belediyesi’nin Ekim Ayı Toplantısı gergin geçti

16
Kırklareli Belediye Meclisi Ekim ayı toplantısı 1 Ekim Salı günü saat 15.00 Belediye Meclis Salonunda Belediye Başkanı Cavit Çağlayan başkanlığında yapıldı. 
HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediye Meclisi Ekim ayı toplantısı 1 Ekim Salı günü saat 15.00 Belediye Meclis Salonunda Belediye Başkanı Cavit Çağlayan başkanlığında yapıldı. 
Gündeme ilişkin maddeler görüşülmeye başlandı. Gündemin ilk dört maddesinde bulunan 2014 yılında Çeşitli Ücret Tarifelerin, Su Ücret tarifeleri, Vergi Resim ve Harçlar Tarifesi Plan Bütçe Komisyonu’na havale edildi. 
Gündemin beşinci maddesinde ise Vatandaşlarca Belediye Meclisine gelen kararlar konusunda Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan “Bu gelen Vatandaş talepleri sürekli aynı kişilerden ve aynı konu ile geliyor. Bunun sürekli bu şekilde gelmesi bizleri meşgul ediyor. İptal ediliyor yeniden konuluyor. Sanki başka bir işimiz yokmuş gibi sürekli aynı şeylerle ve aynı kişilerle uğraşıyoruz” dedi. 
Vatandaş taleplerinden gelen bir tek Burak Özlek’in yaptığı Plan Tadilatı başvurusu kabul edildi. 
Temmuz ayında Belediye Meclisi’ne havale edilen konulardan bir tanesi olan Yavuz Beğeçarslan’ın Kırklareli İli, Merkez ilçesi Karakaş Mahallesi, 1324 Ada, 5 nolu Parsel üzerindeki inşaatın yapımı esnasında ölçüm hatası nedeni ile ruhsata aykırı bir şekilde inşaat alanı büyümüş ve imar hattının dışına çıkılmış. İlgilisinin; bir kereye mahsus olmak üzere imar hattının yapılan inşaat hizasına getirilerek inşası süren binanın plana işlenmesi talebinde Meclis üyeleri arasında tartışmaya neden oldu.  Buradaki tartışmada özellikle Sebahattin Uçar; “Bu tür yanlışların yapılmasının nasıl mümkün olduğunu bunları denetleyen kişilerin suç işlediklerini. Ayrıca 5-10 cm değil 70-80 cm bahsediliyor. Bu açıkçası suiistimaldir” dedi. 
Üyelerden Yıldırım Koca’da aynı şekilde tepki vererek bu nasıl görmezden gelinebilinir ve bunun bir izahatı olması gerekiyor” dedi.
Konu üzerine söz alan Yavuz Beğeçarslan ise şunları kaydetti:
“Bu işlem benim bilgim dışımda gelişmiştir. Bedeli ne ise ödemeye de hazırım” dedi. Ancak yapılan oylama sonucunda talep ret edildi. 
Eylül Ayında havale edilen konular arasında olan Galaksi Paz. ve Tic. Ltd. Şti.’nin kat yüksekliğinin 6 kata çıkarılması talebi ise Belediye Başkanı Av Cavit Çağlayan; “Bölgede bir tane bile 6 katlı bina yok bu yüzden talebe olumsuz yönde oy kullanacağım” dedi.
Meclis Üyelerinden Sebahattin Uçar ise; “Bölgede 6 katlı bina olmayabilir ancak. Yavaşta olsa bu ufkumuzu genişletmemiz gerekiyor şayet uygun olunduğunda 6-7 kat neden olmasın”, Yıldırım Koca ise; “Ticari alan diye bir yerimiz yok hepsi bir alana sıkıştırılmış durumda bununla ilgili kararlar alırken ufkumuzu biraz geniş tutmalıyız” dedi. (Serkan Koçtürk)       

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here