Kırklareli Belediyesi Zafer Bayramı Konseri ile coşturdu

16
*Kırklareli Belediyesi’nin düzenlediği “Zafer” konserinde Nesko Nesev, Göksel Baktagir, Nedim Nalbantoğlu, İlkem Şahiner, Oray Yay ve Hakan Konyar gösterdikleri sahne performansı ile izleyenlerden büyük alkış aldılar.
*Kırklareli Belediyesi’nin düzenlediği “Zafer” konserinde Nesko Nesev, Göksel Baktagir, Nedim Nalbantoğlu, İlkem Şahiner, Oray Yay ve Hakan Konyar gösterdikleri sahne performansı ile izleyenlerden büyük alkış aldılar.
Kırklareli Belediye Başkanlığı 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısı ile “Zafer” Konseri Etkinliği düzenlendi. 30 Ağustos 2014 Cumartesi Akşamı Vilayet Meydanı’nda gerçekleştirilen konserde Nesko Nesev, Göksel Baktagir, Nedim Nalbantoğlu, İlkem Şahiner, Oray Yay ve Hakan Konyar gösterdikleri sahne performansı ile izleyenlerden büyük alkış aldılar. Konseri izlemeye gelenler arasında Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu’da yer aldı.Yaklaşık 2 saat süren konser sonrası sahneye çıkan Kırklareli Belediye Başkanı Başkan Kesimoğlu, günün anısına sanatçılara plaket ve çiçek takdim etti.
* “Kırklareli Halkı Sanata ve Sanatçıya her zaman hak ettiğini değeri verir”
Konser sonunda bir konuşma yapan Kesimoğlu, Kırklareli halkının sanata ve sanatçıya her zaman hak ettiği desteği verdiğini söyledi. Tüm Kırklareli Halkını saygı ve sevgiyle selamladığını söyleyen Kesimoğlu şunları kaydetti;
“Tüm Kırklarelili vatandaşlarımızı saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Söylenmemiş sözlerin içerisinde en güzel sözü söylemek benim için şuan gerçekten çok zor. Çünkü nefis bir müzik ziyafeti ile karşı karşıyayız. Ben bütün sanatçı dostlarımıza huzurlarınızda teşekkür etmeyi zevkli bir görev kabul ediyorum. Söylenmemiş en güzel sözün bile bu müziğin karşında yetersiz kalacağına inanıyorum. Ama sizlerin bağrınızda şekillenmiş Belediye Başkanınız olarak, bir şeyler söylemeyi hissettim. Kırklareli halkı, her şeyin ve en güzeline layık. Bu güzel geceyi hazırlayan bütün mesai arkadaşlarıma Belediye Meclisi arkadaşlarıma ve sanatçı dostlarımıza teşekkür ediyorum. Ama teşekkürün en büyüğü ve en anlamlısı sizler için olmalı. Eğer siz bu gece buraya gelerek, katkı koymasaydınız bütün bu emekler öksüz kalacaktı. Sizlere teşekkür ediyorum. Kırklareli halkı sanata ve sanatçıya her zaman hak ettiğini değeri verir. Hele bu sanatçılar kendi bağrından çıkmış ise elbette ki çok daha anlamlı ve çok daha özel. Sizlerin işte verdiği o değeri, o önemi sembolize eden çiçeği sevgili Hakan Konyar arkadaşımıza bütün sanatçı arkadaşlarımızı temsilen takdim ettim. Yine sizlerin adına sevgiyi ve saygıyı temsilen plaketleri dostlarımıza takdim ettim. Sevgili Oray kardeşim gencecik, pırıl pırıl yeni bir müzisyen. İnşallah istikbali çok parlak. İlkem kardeşimiz yakışıklı ve başarılı. Neşko içimizden biri, sevgili Göksel Baktagir ve Nedim Nalbantoğlu. Bu gece bizleri ve Kırklarelili vatandaşları buluşturan sevgili Hakan Konyar’’ dedi. 
* “Ama Sanatçı olamazsınız”
Konuşmasında sanatçıların kolay yetişmediğine vurgu yapan Kesimoğlu, Mustafa Kemal Atatürk’ün bir sözüne de değinerek “Ben siyasetçi olarak konuşuyorum, onlar ise parmakları ile müzik aletlerini konuşturuyorlar” İster istemez Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün o ünlü sözünü hatırladım. “Milletvekili olabilirsiniz, Bakan olabilirsiniz hatta Cumhurbaşkanı olabilirsiniz ama sanatçı olamazsınız” Ben kolay olanı seçtim Milletvekili ve Belediye Başkanı seçildim. Onlar zoru seçti ve sanatçı oldular. Benim siyasi hayatım elbette ki bir gün bitecek. Ama onların sanatçı kimlikleri sonsuza dek bizlerin gönüllerinde yaşayacak” dedi.
* “Selam Olsun Mustafa Kemal Atatürk’e”
“Selam olsun Mustafa Kemal Atatürk’e” diyen Kesimoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü; “Bundan tam 92 yıl önce bütün mazlum milletlere örnek olan bir bağımsızlık mücadelesini gerçekleştirdik. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve bütün mücadele arkadaşlarına huzurlarınız da bir kez daha minnet ve şükranla anıyorum. Samsun’da Bandırma Vapuru’nun dumanı işte o bağımsızlık meşalesi o alev o ateş Türkiye’yi aldı. Bugünlere geldik. Erzurum’da o mücadele kimlik kazandı. Sivas’ta kişilik kazandı. Bundan 92 yıl önce ise Zafer coşkusuyla taçlandı. Cumhuriyet kuruldu. Bizlere Cumhuriyeti emanet eden Mustafa Kemal Atatürk’e buradan saygılarımı bir kez daha sunuyorum. Huzurlarında saygıyla eğiliyorum. O günler zor günlerdi. Kanlı banker pazarlarında ülkemizi pazarlamak ile yükümlü olan güçler vardı. O güçlerin bugünde karşımızda işbirlikçileri var. Aynı düşüncenin yandaşları var. Cumhuriyetin rövanşını bizlerden alma gayretleri var. Ama burası Kırklareli. Burada ölçülemeyen yurt sevgisiyle yaşayan insanlar vardır. Burada laik, demokratik, sosyal hukuk devletinin yılmaz savunucuları vardır. Bu insanlar Ata’mızın emanetine, Cumhuriyetine sonuna denk sahip çıkacaklardır. Biz hepimiz görevimizin bilinci içerisindeyiz. Gereklerini en üst noktada yerine getireceğimizin inancını da buradan tekrarlamak istiyorum. Kırklareli’den Vilayet Meydanı’ndan bizlere bu bağımsızlık mücadelesini armağan eden, Cumhuriyeti armağan eden Nene Hatun’a selam olsun. Kara Fatma’ya selam olsun. Gördesli Makbule’ye selam olsun. Resteli Niyazi’ye selam olsun. Lozan Fatih’i İsmet Paşa’ya selam olsun. Kırklareli Vilayet Meydanı’ndan selam olsun Mustafa Kemal’e selam olsun. Mustafa Kemal’in diyarından Makbule anaların diyarından binlerce kez selam olsun” diyerek sözlerini tamamladı.
Başkan Kesimoğlu’nun konuşmasının ardından, konsere katılanlar hep bir ağızdan İzmir Marşı’nı söylediler. (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here