Kırklareli Belediyesi, tarafından yeni bir uygulama başlatılıyor

19
Kesimoğlu; “Vatandaşlarımız işlerine tertemiz sokaklardan geçerek gidecek”
HABER MERKEZİ
Evsel atıkların daha düzenli toplanmasını öngören yeni uygulamaya göre, pilot bölge seçilen Karahıdır Mahallesi, İstasyon Mahallesi, Karakaş Mahallesi Sırtbağlar Mevkii’nde belirlenen cadde ve sokaklarda vatandaşların evsel atıkları, 11 Ağustos 2014 Pazartesi gününden itibaren ile 22.00 ve 05.30 saatleri arasında Belediye Temizlik İşleri ekipleri tarafından toplanacak.  Vatandaşlardan evsel atıklarını, her gün 20.00 ile 22.00 saatleri arasında uygun yerlere bırakılması istenirken, Belediye temizlik işleri ekiplerinin ise bu atıkları saat 22.00’dan itibaren toplamaya başlayacağı belirtildi.
* “Amacımız temiz bir Kırklareli oluşturmak”
Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu konu ile ilgili yaptığı açıklamada, gerçekleştirecekleri bu uygulamanın birçok konuda Kırklareli halkının yararına olacağını belirterek; “Halkın beğenisini kazanacak bir Kırklareli meydana getirmek için çaba ve gayret gösteriyoruz. Kentteki çöplerin gece toplanması uygulanmasına Pilot Bölge olarak belirlenen Karahıdır Mahallesi, İstasyon Mahallesi, Karakaş Mahallesi Sırtbağlar Mevkii ile başlıyoruz. Vatandaşlarımızın evsel atıklarını gündüz yerine akşam 22.00 ile 05.30 arasında toplayacağız” dedi.
* “vatandaşlarımız sabah işe giderken temiz sokaklar görecek”
Bu uygulama ile yaşanan bazı sorunların önlerine geçmeyi hedeflediklerini belirten Kesimoğlu; “Sabah vatandaşlarımız işine, gücüne, evine giderken temiz bir Kırklareli ile karşılaşacak. Bunun yanı sıra trafikte zaman zaman yaşanan sıkışıklığında önüne geçmeyi hedefliyoruz. Pilot bölgelerimizde gerçekleştireceğimiz uygulamayı önümüzdeki dönemlerde daha da genişletip tüm Kırklareli’ye yaymak amacındayız. Bu uygulamaya vatandaşlarımızın sahip çıkacağına inanıyorum” dedi.
* “Şikayetler 185 Temizlik İşleri Hattı’na iletilebilir”
Başkan Kesimoğlu ayrıca, Kırklarelili vatandaşların pilot bölgede yaşanacak sorunları günün 24 saati “ALO 185” Temizlik İşleri Hattı’nı arayarak iletebileceklerini, bu sayede uygulamanın önümüzdeki dönemlerde başlatılacak diğer bölgelerde benzer sorunlarla karşılaşılmaması adına ışık tutacağını sözlerine ekledi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here