Kırklareli Belediyesi parklara zarar veren ve saksıları çalandan şikâyetçi

29
Kırklareli Belediye Başkanlığı tarafından yapılan Kentsel Dönüşüm Projeleri kapsamında oluşturulan Karaumur Caddesi üzerindeki saksılar çalınıyor. Çocuk Parkları’ndaki salıncaklara zarar veriliyor.
HABER MERKEZİ
Vatandaşların ortak kullandığı bu alanlara verilen zararlardan şikayetçi olan Kırklareli Belediyesi Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“Kırklareli Belediye Başkanlığı Kentsel Dönüşüm Projeleri kapsamında yenilen Karaumurbey Caddesi’ndeki Perforje demirden yapılan çiçekliklerdeki saksılar her gün azalıyor.
Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından yenileri yerine konulan saksıların, ertesi gün tekrar yerlerinde olmadıkları tespit ediliyor.
En son 07 Nisan 2012 Cumartesi günü 16 adet saksı ilavesi yapılan caddemizde bu sabahta 6 adet saksının yerinde olmadığını üzülerek görmüş bulunmaktayız.
* Çocuk Parkları’ndaki salıncaklara zarar veriliyor
Kırklareli Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğümüzün parklarımızda gerçekleştirdiği rutin sabah kontrollerinde; Merkez Karacaibrahim Mahallesi Işıklar Sitesi Arkası Çocuk Oyun Parkı’nda bulunan salıncaklara zarar verilerek yakıldığı tespit edilmiştir.
Parkta bulunan salıncaklar kişi ya da kişilerce üzerlerinde birşeyler yakılmak suretiyle kullanılamaz hale getirilmiştir. 
Çocuklarımıza ait bu alanda yapılan bu durum karşında üzüntümüzü belirtir. Vatandaşlarımızı bu tarz olayları görmeleri halinde 155 Polis ya da 153 Alo Zabıta Hatları’ndan birine haber vermeleri konusunda hassas olmaya davet ediyoruz.
Kamuya ait olan bu alanda bulunan tüm bu malzemelerin; hepimizin olduğunu hatırlatırız.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here