Kırklareli Belediyesi “Ön Ödemeli Kartlı Su Sayacı Uygulaması”na geçti

147
“Abonelerimiz suyu daha ucuz kullanacak”
HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediye Başkanlığı tarafından “Ön Ödemeli Kartlı Su Sayacı Uygulaması” başlatıldı. Kırklareli Belediyesi Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, başlatılan bu uygulama ile su abonelerinin suyu daha ucuza kullanacakları belirtilerek şunlar kaydedildi:  
“Bilindiği üzere su; sağlıktır, hayattır, ekonomik bir değerdir. Su ihtiyacını gerektiği ölçüde kullanılmasını sağlayacak olan bu sistem, hem vatandaşlarımız hem de belediyemiz açısından önemli bir adımdır.
Ön Ödemeli Kartlı Su Sayacı Sistemi; TSE standartlarına göre üretilmiş, elektronik akıllı kart ve diğer bilişim teknolojilerinin yardımı ile sayacı yönetip denetleyen, aynı zamanda abonelerine kontörlü su kullanma imkanı sağlayan bir sistemdir. 
Elektronik Kartlı Su Sayacı Uygulaması; Sayaç Okuma ve Faturalandırma, Su Kesme-Açma, Sayaç Sökme-Takma gibi tüm işlemleri ortadan kaldırdığı gibi abonelere istedikleri süre ve miktarda su kullanma imkanı da sunarak, su tasarrufu konusunda ciddi katkı sağlamaktadır. Ayrıca Ön Ödemeli Kartlı Su Sayacı sayesinde belediyemiz su hizmetini ön ödeme ile verdiği için ödeme gecikmeleri ortadan kalkacak, Fatura Takibi, Borç Ödeme, Su Kapattırma-Açtırma gibi  işlemleri yaptırmak için harcanan “Zaman ve iş kayıplarının önüne geçilecek” ev ve işyeri sahiplerinin, kiracıları ile yaşadıkları su aboneliği sorunları konusunda da rahatlatacaktır.
* “Vatandaşlar bu sitemi kullanarak depozitosuz %15 indirim avantajlarından yararlanacak”
Belediyemizce Elektronik Kartlı Su Sayacı Uygulaması’na geçiş başlanmış olup, bu uygulamayla şebekedeki su kaçakları engellenerek suyun maliyeti daha ekonomik olacak ve abonelerimiz suyu daha ucuz olarak kullanacaktır.
Ön ödemeli akıllı sayaç kullanan aboneler, su tüketimiyle ilgili her türlü bilgiyi dijital ortamda görüp, takip edebilecek. Akıllı Su Sayacı talep edilmesi halinde, hiçbir işleme gerek kalmaksızın eski sayacınızın sökülerek yerine Akıllı Su Sayacınızın takılması işlemleri, belediyemiz tarafından ücretsiz olarak gerçekleştirilecektir. Vatandaşlarımızın bu sistemi kullanarak depozitosuz %15 İndirim Avantajları’ndan yararlanmalarını bekliyoruz. Su aboneliği bulunan ve ekonomik olan bu uygulamaya geçmek isteyen vatandaşlarımız; Kırklareli Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü’ne başvurarak detaylı bilgi alabilir, uygulamayı kendileri içinde başlatabilirler.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here