Kırklareli Belediyesi, kanını ikinci kez bağışladı

13
Kırklareli Belediyesi, kanını ikinci kez bağışladı

Kırklareli Belediye Başkanlığı personeli, Türk Kızılayı’na dün kan bağışında bulundu. Tüm gün süren organizasyon çerçevesinde meclis üyeleri dahil tüm personel, kanını ikinci kez bağışlamış oldu. Kızılay yetkilileri belediyenin bu duyarlılığını takdirle karşıladıklarını belirttiler.

Türk Kızılayının başlattığı “Birbirimize ihtiyacımız var” sloganlı kan bağış toplama organizasyonuna Kırklareli Belediye Başkanlığı tarafından ikinci kez katılım oldu. Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında Kızılay’a ikinci defa kan bağışında bulunan belediye personeli, Kızılay yetkilileri tarafından sonsuz bir minnetle kutlandı. Kan bağışı operasyonunu koordine eden Dr. Mert Boztaş; 18-65 yaş aralığında, ağırlığı 50 kg üzerinde, önemli bir sağlık sorunu olmayan ve kan vermek için gelen her bireyin yapılan muayene sonucunda, sağlığı ve hemoglobin düzeyi uygunsa 3 ayda 1 kez, yılda toplam 4 kez kan bağışında bulunabileceğini kaydederek, kurum ve kuruluşların tüm topluma örnek olabilmek adına çağrılarına kulak verdiğini, bu kapsamda Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın da önder bir konumda olduğunu söyledi.

Kan bağışı esnasında kısa bir açıklama yapan Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Başkur, böyle bir girişime katkı sağladıkları için mutlu olduklarını dile getirerek, herkesin bir an için kendini kan arayan birisinin ya da onun yakınının yerine koyarak düşünmesi durumunda, bağış sayısının artacağını kaydederek, tüm vatandaşları, bu çağrıya kulak vermeye davet etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here