Kırklareli Belediyesi engelleri kaldırıyor

19
Kırklareli Belediyesi’nin girişine, engelli vatandaşların rahat girip çıkmaları için asansör yerleştirme çalışmalarında sona gelindi.
HABER MERKEZİ
1 Temmuz 2005 yılında çıkarılan Özürlüler Yasası doğrultusunda belediyeler başta olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşlarına engelli vatandaşlar için bina girişlerine asansör yapılması kararı alınmıştı.
7 Temmuz 2015’e kadar uygulama süresi olan yasa Kırklareli Belediyesi’nin gayretli çabaları sonucu yasa süresinin bitmesine yaklaşık 1 yıl kala engelli yurttaşların belediye binasına erişebilirliğine uygun hale getirdi.
Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu; “İlimiz içerisinde yapacağımız bütün yatırımlarda engelli vatandaşları göz önünde bulunduracağız. Yatırımlarımızı daha proje aşamasındayken engelli vatandaşları düşünerek tasarlayacağız. Önceden yapılmış olanlara da gerekli düzenlemelerle, hayatı engelliler için daha kolay bir hale getirmeye çalışacağız’’ dedi.
Herkesin birer engelli adayı olduğunu belirten Kesimoğlu; “Yarın kimin ne olacağı belli değil. Kendimizi engelli vatandaşlarımızın yerine koyarak hareket etmemiz lazım. Engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırarak, onları evlerinden sokağa çıkartıp sosyalleşmelerine katkıda bulunmamız gerekir” dedi.(Caner Şenveli)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here