Kırklareli Belediyesi çalışmalarını hızlandırdı

5
* Kırklareli’nin değişik noktalarında tespit edilen eksikler giderilirken yeni projelerle Kırklareli’yi daha modern bir getirilmek hedefleniliyor. 
HABER MERKEZİ
Kış ayını geride bırakmamız ve havaların ısınmasıyla birlikte Kırklareli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Kırklareli’nin değişik yerlerinde çalışmalarını hızlandırdı.
Kırklareli’nin daha güzel daha modern bir hale getirmek için çalışmalarını hızlandıran Kırklareli Belediyesi seçimlerin ardından hemen hemen tüm mahallelerde çalışmalar başlattı. Belediye Fen İşleri Müdürlüğü, yol genişletme çalışmaları kapsamında Sırtbağlar Mevkii, Sırtbağlar Caddesi üzerinde yol genişletme çalışmalarına devam ediyor. Bu çalışmalar en kısa zamanda tamamlanarak o mevkide oturan vatandaşların en büyük sorunlarından biri olan yol konusu çözüme kavuşmuş olacak. Kırklareli’nin en eski yerleşim yeri alan Yayla Mahallesindeki çalışmalar ise tüm hızıyla devam ediyor. “Yayla Meydan Düzenleme Projesi” kapsamında başlatılan çalışmalarda Mahallede bulunan park içersinde düzenlemeler yapılıyor yollara parke taşı döşeniyor. Yayla Meydanı’nda başlayan çalışma en kısa zaman içerisinde bitirilerek Mahallenin modern bir hale getirilmesi planlanıyor. Kırklareli’nin sorunların en büyük olduğu Pınar Mahallesi’nde 1229. Sokak üzerinde parke taşı ve bordür dizimi çalışmaları devam ediyor. Yine Karahıdır Mahallesi’nde parke taşı döşeme çalışmaları sonunda ızgara çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü İstasyon Mahallesi 1122. Sokak üzerinde bulunan mülkiyeti Belediye Başkanlığına ait alanda toprak dolgusu ve fidan ekimi çalışmalarını tamamladı. Alana vatandaşlar için oturma grupları yerleştirildi. Çim ekme çalışmaları devam ettirmektedir. Kırklareli’nin hızla büyümekte olan yerleşim alanlarından birisi olan İstasyon Mahallesi’nde yeni yollar açılıyor. Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından başlatılan çalışmaların kısa zaman içerisinde tamamlanması hedeflenmekle birlikte; Yeni yapılacak inşaatlar için alt yapının oluşturulması amacı ile kanal çalışması devam ediyor. Kırklareli Belediyesi Atık Su Arıtma Tesisleri’ne, Belediye Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü tarafından 1060 metre 90’lık PVC temiz su borusu döşenmiş olup, yaklaşık 600 metre boru döşeme çalışmaları devam etmektedir.
* Caddeler temizleniyor 
30 Mart 2014 Pazar günü yapılan Mahalli İdareler Seçimleri’nin ardından Kırklareli’nin yeni Belediye Başkanı seçilen Mehmet Siyam Kesimoğlu, yeni bir uygulama başlattı. Kırklareli’nin en işlet cadde ve kaldırımları Kırklareli Belediyesi’ne ait itfaiye araçlarının sıktığı su ile yıkanıyor. (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here