Kırklareli Belediyesi bugün Aşure dağıtacak

47
"Allah’ın ayı Muharrem" olarak bilinen Muharrem ayı, dolayısıyla Kırklareli Belediyesi tarafından Aşure dağıtılacak.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediye Başkanlığı tarafından Muharrem Ayı dolayısı ile vatandaşlara aşure dağıtımı yapılacak.Kırklareli Belediye Binası önündeki Aşure dağıtımı bugün saat saat 13:00’da Belediye Hizmet Binası girişinde yapılacak. Aşure dağıtımına Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu’da katılacak.
* Muharrem Ayı ve Aşure Günü 
"Şehrullahi’l-Muharrem" olarak meşhur olan, yani "Allah’ın ayı Muharrem" olarak bilinen Muharrem ayı, İlahi bereket ve feyzin, Rabbani ihsan ve keremin coştuğu ve bollaştığı bir aydır. 
Allah’ın ayı, günü ve yılı olmaz, ancak Allah’ın rahmetine ermenin önemli bir fırsatı olduğu için Peygamberimiz tarafından bu şekilde ifade edilmiştir.
Aşure Günü ise Muharrem’in 10. günüdür. Aşure Gününün Allah katında ayrı bir yeri vardır. Bugünde Cenâb-ı Hak on peygamberine on çeşit ikramda bulunmuş ve kudsiyetini arttırmıştır. Bu günlerde oruç tutmak çok faziletlidir.
Hicrî Senenin ilk ayı olan Muharrem ayının 10. günü Aşure Günüdür. Muharrem ayının diğer aylar arasında ayrı bir yeri olduğu gibi, Aşure Gününün de diğer günler içinde daha mübarek ve bereketli bir konumu bulunmaktadır. (Derya Atkoşan)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here