Kırklareli Belediye Meclisi Şubat ayı toplantısı yapılacak

18
Kırklareli Belediye Meclisi 2011 yılı Şubat ayı toplantısı 01 Şubat 2011
Salı günü saat 14.00’da Kırklareli Belediye Meclis Salonu’nda
yapılacak.

HABER MERKEZİ

Kırklareli Belediye Başkanlığı Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamaya göre 2011 yılı Şubat ayı Meclis gündemi şu şekildedir;
“1. Denetim Komisyonuna 1 üye seçimi.
2. S.S. 60 no’lu Şehir içi Minibüsçüler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi hattının güzergah ve saat ayarlaması ile ilgili Çeşitli İşler Komisyon raporunun görüşülmesi.
3. Bahçe suyu fiyatları ile ilgili konunun görüşülmesi.
4. Vatandaşlar Tarafından Belediye Meclisine Yapılan Müracaatların görüşülmesi.  
5. Resmi Kurum ve Kuruluşlarca Belediye Meclisine Yapılan Müracaatların görüşülmesi.
6. Belediye İmar ve Şehircilik Müdürlüğüne ait konuların görüşülmesi.
7. 04/01/2011 tarihli Belediye Meclis toplantısından havale edilen konulara ait Komisyon raporlarının görüşülmesi.
A- Vatandaşlar Tarafından Belediye Meclisine Yapılan Müracaatlar.
a. Şaban DOĞAN ve Hissedarları :  İlimiz merkez, Karakaş (İstasyon) mahallesi, 1438 ada 13 ve 1421 ada 7 parseller ile ilgili olarak; 1438 ada 13 no’lu parselin doğusundan geçen yol, güneyden gelen yol ile devamlılık sağlıyor olsa da aynı doğrultuda olmadığından, 1438 ada 13 parselin güneyinden geçen parselin istikametini değiştirmeden devam etmesi ve batıdan geçen yolun, 13 no’lu parselden giden parça kadar kapanarak, takas ile verilmesi, parsele uygun bloğun işlenmesi, etrafındaki yapılaşmaya uygun olması açısından işlenen bloğun ticari+5 kat olarak Plana işlenmesi talebi.
b. Ahmet ARSLAN: İlimiz Merkez, Kocahıdır Mahallesi, Kadastro 273 Ada 13 Parsel no’lu Parselde kain, bodrum+zemin katlı konutun, 1. katına inşaat ruhsatı alınabilmesi için, mevcut binanın Blok Nizam olarak Şehir İmar Planına işlenmesi ile ilgili Plan Tadilatı talebi.
B- Resmi Kurum ve Kuruluşlar tarafından B. Meclisine yapılan müracaatlar.
a- Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürlüğü Kırklareli İşletme Müdürlüğü : İlimiz merkez, AG+YG Yer altı elektrik şebekesi tesis içinde, şehir imar planında DM 6-TR 19 ile gösterilen, halen Sungurbey Camii önüne yapılması önerilen monoblok beton köşk trafo binası, Cami’nin ana giriş kapısının önünde olması ve cemaatin toplu olarak giriş ve çıkışlarına engel olması ile Cami’nin   genel görüntüsünü etkilediğinden, yolun karşı tarafındaki durağın yanındaki boş alana koyulabilmesi için gerekli plan tadilatının yapılması talebi.  
b- Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürlüğü Kırklareli İşletme Müdürlüğü : İlimiz merkez, AG+YG Yer altı elektrik şebekesi tesis içinde, şehir imar planında DM 6-TR 30 ile gösterilen, halen Eski Hapishane Çeşmesinin yanındaki yeşil alana yapılması önerilen beton köşk trafo binasının, içme suyu kanalının üstüne geldiğinden, öneri plan tadilatında olduğu gibi yolun karşısındaki boş bir alana koyulması talebi.
c- Milli Savunma Bakanlığı Çorlu / Tekirdağ İnşaat Emlak Bölge Başkanlığı: İlimiz Merkez, Haticehatun Mahallesi, 5’inci Kolordu İstihkam Alay Komutanlığı Kırklareli M. Önür Kışlası arazisi ile ilgili olarak, Milli Savunma Bakanlığı Çorlu / Tekirdağ İnşaat Emlak Bölge Başkanlığı’nca hazırlanan, 1/5000 ölçekli Nazım İmar ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planlarının onanması talebi.
d- Milli Savunma Bakanlığı Çorlu / Tekirdağ İnşaat Emlak Bölge Başkanlığı: İlimiz Merkez, Haticehatun Mahallesi, 55’inci Mekanize Piyade Tugay 4’üncü Hudut Tabur Komutanlığı Kırklareli Haydar Sükan Kışlası arazisi ile ilgili olarak, Milli Savunma Bakanlığı Çorlu / Tekirdağ İnşaat Emlak Bölge Başkanlığı’nca hazırlanan, 1/5000 ölçekli Nazım İmar ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planlarının onanması talebi.
8. Dilek ve Temenniler.” (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here