Kırklareli Belediye Meclisi Olağanüstü toplandı

22
Kırklareli Belediye Meclisi’nin Olağanüstü Toplantısı 23 Eylül Salı günü saat 14.30’da Kırklareli Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediye Meclisi’nin Olağanüstü Toplantısı 23 Eylül Salı günü saat 14.30’da Kırklareli Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Olağanüstü Toplantı’da 2 konu görüşüldü.
İlk gündem maddesi olarak 2015-2019 Stratejik Planı, ikinci gündem maddesi olarak ise 2015 Yılında uygulanacak Vergi, Resim ve Harç tarifesi ile ilgili Plan Bütçe Komisyon Raporu’nun görüşülmesi oldu. Kırklareli Belediye Meclisi’nin Olağanüstü Toplantısı’na Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu’nun izinde olması dolayısı ile Başkan Vekili Adem Sevim Başkanlık etti.
Toplantıda söz alan Meclis Üyesi H. Tahsin Gençay konuşmasında; “Kırklareli nüfusunun git gide arttığını ve bununla birlikte korunması gereken yerlerinde arttığından bahsediyor Organize Sanayi Bölgemiz ve Kırklareli Üniversitesi hızla büyüyor bizimde bu yerleri korumamız gerekiyor. Şu anda Kırklareli Nüfusu 66 bin olarak gözüküyor ama nüfus 75 binlere dayanmış üzere bunlara ayrı bir ödenek çıkmıyor. Nüfusa göre çıkan ödeneğimiz 66 bine göre hesaplanıyor ve biz büyük sıkıntılar çekiyoruz.”dedi.
Sonrasında Meclis Başkanı’nın oylamaya sunduğu 2 konu da hiç kimsenin itirazı olmadan oybirliği ile kabul edildi. (Berkay Çamlı)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here