Kırklareli Belediye Meclisi 1 Mart’ta toplanacak

17
Kırklareli Belediye Meclisi Mart Ayı Toplantısı’nı 01 Mart 2011 Salı günü saat 14.00’te Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirecek.

 

HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediye Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, toplantının gündemi şu şekilde bildirildi:
“1- Boş kadro derecelerin yükseltilmesi ile ilgili konu görüşülmesi.
2- Kırklareli Belediyesi İlan, Reklam ve Tabela Yönetmeliği’nin görüşülmesi.
3- S.S. 23 no’lu şehir içi Minibüs Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifinin zam talebinin görüşülmesi.
4- Bahçe suyu fiyatları ile ilgili Plan Bütçe Komisyon raporunun görüşülmesi.
5- Kent Konseyi Projeleri ile ilgili Komisyon raporlarının görüşülmesi.
6-  Vatandaşlar Tarafından Belediye Meclisine Yapılan Müracaatların görüşülmesi. 
7- Resmi Kurum ve Kuruluşlarca Belediye Meclisine Yapılan Müracaatların görüşülmesi.
8- Belediye İmar ve Şehircilik Müdürlüğüne ait konuların görüşülmesi.
9- 06/10/2010 Ekim ayı Belediye Meclis toplantısından havale edilen konulara ait Komisyon raporunun görüşülmesi.
* Resmi Kurum ve Kuruluşlarca Belediye Meclisine yapılan müracaatlar:
– Kırklareli Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanlığı: Kırklareli Küçük Sanayi Sitesi A Blok’un (982 ada 1 parsel) ön bahçe mesafesinin kapalı alan olarak Şehir imar Planına işlenmesi talebi ile ilgili Komisyon raporunun görüşülmesi.
10-  01/02/2011 tarihli Belediye Meclis toplantısından havale edilen konulara ait Komisyon raporlarının    görüşülmesi.
* Vatandaşlar Tarafından Belediye Meclisi’ne Yapılan Müracaatlar:
– Şaban Doğan ve Hissedarları: İlimiz merkez, Karakaş (İstasyon) Mahallesi, 1438 ada 13 ve 1421 ada 7 parseller ile ilgili olarak; 1438 ada 13 no’lu parselin doğusundan geçen yol, güneyden gelen yol ile devamlılık sağlıyor olsa da aynı doğrultuda olmadığından, 1438 ada 13 parselin güneyinden geçen parselin istikametini değiştirmeden devam etmesi ve batıdan geçen yolun, 13 no’lu  parselden giden parça kadar kapanarak, takasen verilmesi, parsele uygun bloğun işlenmesi, etrafındaki yapılaşmaya uygun olması açısından işlenen bloğun ticari+5 kat olarak Plana işlenmesi talebi.
– Müzeher Sutay: İlimiz merkez, Karakaş Mahallesi, kadastro 256 ada 30 no’lu parsel ile ilgili olarak, 25/05/1999 tarih ve 10 sayılı İmar durumunda belirlenmiş olan, yoldan ihdas edilmesi gereken kısmın imar hattının Kadastro 256 ada 30 nolu Parselin sınırından geçirilmesi ve yol fazlasının yolda kalması talebi.
– Erol Özsevimli ve Hissedarları: İlimiz merkez, Karacaibrahim Mahallesi, 1 ada 16 no’lu parselden geçen ve taşınmazı kullanılmaz kılan İmar yolunun kaldırılabilmesi için Plan tadilatının yapılması talebi.
– Remziye Efe: İlimiz merkez, Camiikebir Mahallesi, Kadastro 1306 ada 9 ve 10 no’lu parsellerin tevhidi sonucu oluşan  18 nolu parsel ile ilgili olarak, 20/11/2011 tarih ve 08 sayılı İmar durumunda, 2. şifa geçidi, Palatekinbey Sokak ve komşu 11 no’lu parsele sıfır, diğer komşu parseller olan 14 ve 16 no’lu parsellerden DOP oranı kadar çekilmesi gerektiği belirlenmiş olup; Kadastro 1306 ada 18 no’lu parselin komşu parseli olan 14 ve 16 no’lu parsellerden komşu bahçe mesafesi olan 3.50m. kadar çekilerek, bloğun plana işlenmesi için plan tadilatı yapılması talebi.   
* Resmi Kurum ve Kuruluşlar tarafından Belediye Meclisi’ne yapılan müracaatlar:
– Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürlüğü Kırklareli İşletme Müdürlüğü: İlimiz merkez, AG+YG Yer altı elektrik şebekesi tesis içinde, şehir imar planında DM 6-TR 30 ile gösterilen, halen Eski Hapishane Çeşmesi’nin  yanındaki yeşil alana yapılması önerilen beton köşk trafo binasının, içme suyu kanalının üstüne geldiğinden, öneri plan tadilatında olduğu gibi yolun karşısındaki boş bir alana koyulması talebi.
11- Dilek ve Temenniler.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here