Kırklareli Belediye Başkan Aday Adayı Kadir Gökçe projelerini açıklıyor

22
Kırklareli Belediye Başkanlığı için Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) daha önce 10 yıl Kırklareli Belediye Başkanlığı yapmış olan Kadir Gökçe Aday Adayı…….
HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediye Başkanlığı için Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) daha önce 10 yıl Kırklareli Belediye Başkanlığı yapmış olan Kadir Gökçe Aday Adayı olduktan sonra projelerini açıklamaya sosyal medya aracılığı ile devam ediyor. 
Açıklamasında Gökçe hem projeleri hakkında hem de geçmişte neler yapıldığına dair şunlara yer veriyor:
“Yapmış olduğum işlerle ilgili kısa bir hatırlatma yaparak yapacağım projelerle ilgili bilgi sunacağım. Yukarıda belirttiğim gibi şehrin kanalizasyon sistemini %9’la alıp %85’ini bizim dönemimizde yaparak %94’le teslim ettim. Benden sonra drenaj kanallarının yapımını bekler iken, kalan %6’lık bölümü dahi yapılmamıştır. %85’lik bölümü yaparken hiçbir yere 5 kuruş dahi borçlanılmamıştır. Kırklareli Halkı Belediyenin kendi imkânları ile yaptığı bu kanalizasyon sistemine 5 kuruş ödemeden sahip olmuştur. Kanalizasyon sistemimizde 20 yıldır tıkır tıkır çalışmaktadır. Yine 18 yıldır kullanılan şehrin ana arterlerinin asfaltını Belediyemiz kendi imkânlarıyla, İller Bankası veya herhangi bir Bankaya 5 kuruş borçlanmadan yapmıştır. Şimdi yapılanların İller Bankasına 10 milyar TL borçlanılarak yaptırıldığı söylenmektedir. Kırklareli halkı bunu 10 yıl içinde ödemek zorundadır veya alacağı hizmetlerden feragat edecektir. Gelelim Projelerimize Amiral Projemiz sanayi sitesi ve otogarı yeni yerlerine taşımaktır. Sanayi sitesi şehrin ortasında kalmış olup, traktör, biçerdöver, tır, otobüs girip çıkarak şehrin ortasında çirkin ve sevimsiz bir görüntü oluşturmaktadır. Yaklaşık 50 dönümlük alanın tamamı kazılacak zeminde 2000 araçlık otopark yapılacaktır. Bu proje TOKİ ile birlikte hayata geçirilecek icabında taban alanı küçültülecek, kat sayısı 10-12’ye çıkarılacaktır. Sorun sanayi sitesi sahipleriyle ortaklaşa anlaşarak çözülecektir. 2-3 kat kazanç elde edeceklerini düşünmekteyim. Kofçaz yolundaki Belediyeye ait 450 dönümlük alanda önce dükkânlar hazırlanacak, 2 yıl içinde iş yeri sahiplerinin yeni sanayi sitesine taşınmaları sağlanacaktır. Yine otogar 2 yıl içinde yeni yerine taşınacaktır. Bunlarla ilgili TOKİ ile görüşüp anlaşılarak belediye kasasından 5kuruş çıkmadan bu tesisler Kırklareli halkına kazandırılacaktır. Şantiyenin bulunduğu alanın yarısına yeni bir belediye sarayı yaptırılacak diğer yarısına da özel bir proje uygulaması yapacağız.” (Serkan Koçtürk)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here