Kırklareli Bedensel Engelliler Spor Kulübü Kermes açıt

31
Kırklareli Bedensel Engelliler Spor Kulübü yararına dün saat 12.00’de açılan Kermes’e Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli Milletvekili Ahmet Gökhan Sarıçam, Kırklareli Valisi Cengiz Aydoğdu, Kırklareli İl Emniyet Müdürü  Mehmet Behzat Canbazoğlu, Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Akkaya, AK Parti Kırklareli İl Başkanı Yurdaer Ulus, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Hamit Orakçı, parti yönetim kurulu üyeleri, Kulübün yöneticileri katıldı

HABER MERKEZİ
.
Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü karşısındaki Mantar Kafe’de açılan kermesi’ni kurdela kesimi öncesi konuşma yapan AK Parti Kırklareli Milletvekili ve Kulüp Başkanı Ahmet Gökhan Sarıçam yaptığı konuşmasında şunları kaydetti:
“Çok değerli hemşerilerim, kulübümüze destekte bulunmak için burada bulunan hemşerilerim hepinize bu gün aramızda olduğunuz için, sosyal yönü çok ağır basan diğer spor kulüpleriyle kıyaslanamayacak kadar bizler için manevi anlamda da önemli olan kermesimize destek verdiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimi, şükranlığımı sunuyorum.
Bedensel Engelliler Basketbol Takımımız bu senede üzerimize düşeni kıt imkânlarımızla sizlerin maddi manevi desteklerinizle çok güzel yerine getirdi. Şuanda takımımız 1. Lig’de mücadelesini veriyor ve son 2 maçımız kaldı. Bu maçların önemli bir kısmı deplasmanda geçiyor. Takdir ederseniz sporcularımızın engelli olmalarından kaynaklanan bir takım zorluklar ve ekonomik külfetler bulunmaktadır. Bunları dostlarımızın gönüllerinin zenginliğiyle bu güne kadar aştık ve sezonun sonunu getirdik. Çok şükür ligi iyi bir noktada tamamlayacağız.
Bu gün yapacağımız kermes ve bundan sonra sizin her türlü desteğini alarak önümüzdeki sezonda da İnşallah takımımızı süper lige çıkartmak istiyoruz. Bu özellikle altını çizmek istiyorum Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonuna bağlı tamamen profesyonel bir kulüptür. Yani süper ligimiz Türkiye’de ve dünyada tanınan yakından takip edilen bir ligdir. Şuanda kulübümüzde bulunan çok değerli sporcularımızın bazıları Türk Milli Takımı Forması altında ülkemizi engelliler liginde dünyanın her yerinde temsil etmekteler. Bu kardeşlerimizi sosyal hayatın içinde tutmak Türk insanın hangi engellilerle karşılaşırsa karşılaşsın başarılardan alı konulamayacağını göstermek açısından bu kardeşlerimizin çabalarını ve kulübümüzü çok önemsiyoruz ve sizlerin destekleriyle de onları daha güzel yerlerde görmek istiyoruz.”
Kırklareli Valisi Cengiz Aydoğdu’da böylesine anlamlı bir kermesi düzenleyenlere teşekkür ederek şunları kaydetti:
“Kırklareli Bedensel Engelliler Basketbol Takımı Türkiye’nin ve Kırklareli’nin en şanslı takımı çünkü Sayın Milletvekilimin manevi himayesinde diyorlar. Engelliler bizim için kendimizi gördüğümüz ayna, bir şekilde onları görmek, onlarla ilgilenmek, onların sıkıntılarını gidermek, onların başarılarını görmek ve hayata kaldığını bir şekilde bizim için, bütün toplum için, toplumsal dengenin, toplumsal insanların birbirinin destek olmaları dayanışmanın en güzel göstergesidir.”
Yapılan konuşmanın ardından kermesin açılış kurdelesi Kırklareli Valisi Cengiz Aydoğdu, Milletvekili’nin eşi Nihal Sarıçam ve engelli basketbolcular tarafından kesildi. Kermes’te yiyecek, içecek, giyecek, züccaciye malzemeleri vatandaşların beğenisine sunuluyor. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here