Kırklareli Bayan Masa Tenisi Takımı Süper Lig yolunda

9
Kırklareli Masa Tenisi sporcuları son yıllarda isimlerini ve ilimizi tüm
masa tenisi camiasına ezberlettiler. Aldıkları başarılı sonuçlarla
kendi kategorilerinin üzerinde bile derece alan takımlarımız en büyük
sınavları olan Türkiye Masa Tenisi 1. Lig Maçları için 05-06 Şubat 2011
tarihlerinde Yalova’daydılar.

HABER MERKEZİ
 
2010-2011 sezonu başlangıcında  Kırklareli’de yapılan “Minikler A Grubu İller Müsabakaları”na katılan takımlarımızdan 1 bayan 2 erkek takımımız, “Yıldızlar A Grubu İller Müsabakaları”nda yine 2 erkek 2 bayan takımımız, “Gençler A Grubu İller Müsabakaları”nda 2 erkek 2 bayan takımımız , “Türkiye Kupası”nda ise 1 bayan takımız 3. olarak “Türkiye Şampiyonası”nda ilimizi temsil etme hakkına sahip oldular. Takımlarımız hem Ligler’de hem de Bölge ve Türkiye Şampiyonaları’nda kendilerini gösteriyorlar.
 Kırklareli Masa Tenisi İl Temsilcisi ve Antrenör Soner Polat, yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“Halen Türkiye Masa Tenisi 1. Ligi’nde 2 bayan takım, 2. Lig de ise 1 erkek, 1 bayan takım ile mücadele eden ilimizi, 1. Lig de Kırklareli Gençlikspor ve Lüleburgaz Özel Esen Tıp Spor Bayan Takımları, 2. Lig de Tikveşli Bayan ve Lüleburgaz Masa Tenisi İhtisas (Erkek) Kulüpleri temsil etmektedirler. Geçen yıl olduğu gibi bu sezon da hedef 1. ve 2. Lig de kalıcı olmak ve 1. Lig den Süper Lig’e 2. Lig den 1. Lig’e alt yapı sporcularımızla çıkıp ilimizi orda temsil etmektir.
Süper Lig’e çıkarsak ki bu bizim asıl hedefimiz o zaman Türkiye Süper Ligi’nde oynayan birçok ünlü sporcuyu, Milli Takım sporcularını izleme ve profesyonel sporculardan çok şey öğrenme fırsatları doğacak ki onlardan çok şeyler öğrenecekler diye düşünüyorum. Yalova’da yapılan maçlar sonunda takımımız 16 takım arasında averajla 4. sırada yer almaktadır. 1. Ligde ilk 3’e giren takımlar Masa Tenisi Süper Ligi’ne çıkıyorlar ve biz de bunu başarmaya çok yakınız. Ankara’da 06 – 08 Mayıs’ta yapılacak olan 1. Lig Final Müsabakaları sonunda Süper Lig’e yükselecek takımlar da belli olacak. 1. devre müsabakaları göz önüne alındığında takımımız Süper Lig’in en büyük adaylarından biri durumunda. İnşallah bunu da başaracağız. Eğer Süper Lig’e çıkmayı başarırsak altyapı ile bunu gerçekleştiren (altyapı sporcularıyla) sayılı illerden biri olacağız.
Ben buradan tüm velilere seslenmek istiyorum. ‘Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur’ dolayısıyla her şey de başarı öncelikle sağlıklı olmayla doğru orantılı sağlıksız olduktan sonra dünyanın en zeki insanı olsanız da kıymeti yok. Toplumumuzda spor okul başarısını engeller gibi çok yanlış bir kanı var ki bizim sporcularımız aldıkları takdir ve teşekkürlerle birlikte yaptıkları müsabakalarda aldıkları başarılı derecelerle de bunu yıllardır ispatlıyorlar. Arkadaşları internet cafeler de, parklarda bahçelerde gezerken bizim sporcularımız salonlarda ter döktüler. Ben tüm sporcularımı kutluyor alınlarından öpüyor ve başarılarının devamını diliyorum.
Masa tenisi artık ilimizin tanıtımında roket rolü üstlenerek ilimizin adını Türkiye’nin her yerinde duyurup başarıyla temsil etmektedir. Buna paralel olarak Türkiye Masa Tenisi Federasyonu faaliyetlerini alarak ilimizi hem tanıtmakta hem de maddi anlamda esnafımıza bir getiri sağlamaktadırlar. Bu grubun tanıtımımızı daha iyi yapabilmesi için tüm esnafımızı, sivil toplum kuruluşlarını sponsor olmaya davet ediyorum. İnşallah 1. Lig’in bitiminde ilk üç sırayı alarak Süper Lig de ilimizi temsil ederiz.
Yalova’da 05-06 Şubat 2011 tarihlerinde yapılan 1. Lig 3. Etap Maçları sonunda ilimiz Gençlikspor Takımı ilk 4 içinde yer alarak Süper Lig için çok iddialı olduğunu herkese gösterdi. Turnuva boyunca oynadığı 6 maçın 4 ünde galibiyet alan sporcularımızın Lig’in son etapta çok daha iyi bir grafik sergileyerek Süper Lig’e çıkacaklarından eminim. İlimiz Masa Tenisi Takımlarına desteklerini esirgemeyen Sayın Valimize, Belediye Başkanımıza, Gençlik ve Spor İl ve Şube Müdürlerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here