Kırklareli Barosu meslektaşlarına yapılan saldırıyı kınadı

17
Kırklareli Barosu Başkanı Av. Harun Saygılı Afyonkarahisar’da görevleri sırasında saldırıya uğrayan meslektaşlarına geçmiş olsun temennisinde bulunarak, yapılan saldırıyı kınayarak yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:  
HABER MERKEZİ
“30 Ocak 2013 tarihinde yapılan keşif esnasında menfur bir saldırı sonucu  Afyonkarahisar Yönetim Kurulu Üyesi meslektaşımız Av. Ömer Faruk Aksoy ile birlikte keşif heyetinde bulunan bilirkişi ve şahit yaralanmıştır.
Meslektaşımıza ve keşif heyetinde bulunan hakim ile  diğer görevlilerin  tümüne geçmiş olsun diyor, saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Savunma makamı ile birlikte yargı kurumuna yapılan bu tür çirkin saldırıların bir daha tekrarlanmamasını diliyoruz.
Saldırının fail veya faillerinin hak ettikleri cezayı alacağından hiç şüphemiz bulunmamaktadır.  Ayrıca bilinmesini isteriz ki, yaşanan bu olay bizleri üzse de, canımızı yaksa da, adaletin yerini bulması için görevimizi ifa etmemizi engellemeyecektir. Savunma görevimizi  yerine getirmeye kararlılıkla devam edeceğimizi, meslektaşlarımıza, mesleğimize ve yargıya yapılan saldırıların hukuku ve bizleri sindiremeyeceğini saygıyla bir kez daha kamuoyuna duyururuz.” (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here