Kırklareli Barosu, kuruluş yıldönümünde yemekte bir araya geldi

22
Kırklareli Baro Başkanlığı kuruluşunun 58. yıl dönümü münasebeti ile tüm kayıtlı üyelerine bir akşam yemeği verdi.
HABER MERKEZİ
18 Temmuz 2011 Pazartesi günü saat 19.30’da DSİ Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen yemeğe Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, Cumhuriyet Savcısı İbrahim Can Demircioğlu, 1. Asliye Ceza Hakimi Ferhan Acar, İş-İcra Mahkemesi Hakimi Altan Özel, Kırklareli Baro Başkanı Av. Harun Saygılı, Başkan Yardımcısı Av. Bora Terzi, Genel Sekreter Av. Çiğdem Erdem Öntufan ile çok sayıda davetli katıldı.
Baro Başkanı yemek öncesinde gece ile ilgili kısa bir açıklamada bulundu. 1953 yılında kurulan Kırklareli Barosunun 58. kuruluş yıl dönümü münasebeti ile burada tüm üyeleri bir araya getirdiklerini ve bundan büyük bir mutluluk duyduklarını ifade eden Baro Başkanı Harun Saygılı geceye Kırklareli merkezden ve ilçelerinden meslektaşlarının katıldığını belirtti.
Baro Başkanı Harun Saygılı Kırklareli Barosu hakkında şu ifadelere yer verdi; “Başlangıçta 17 kayıtlı üye ile yola çıkan baromuzun şuanda 174 kayıtlı üyesi bulunuyor. 58 yılda iyi bir büyüme gerçekleştiren baromuzun önümüzdeki süreçte en azından aynı büyümeyi sürdürerek, daha da hızlı bir büyüme sürecine gireceğine inancımız tamdır. Avukatlık mesleği ile ilgili duygu ve düşüncelerini anlatan Baro Başkanı Harun Saygılı; “Bizler insanlığın mutluluğu ve huzuru için, her yerde ve her koşulda hukuku üstün kılmak, haklının hak ettiğini almasına yardımcı olmak, haksızlığın önüne geçmek, mazlumun sesi olmak, savunmayı güçlü bir şekilde dile getirmek, böylelikle toplumda adalet duygusunun gelişmesi ve yaygınlaşmasını sağlamak gibi kutsal bir görevi üstlenen meslek mensuplarıyız.” ifadelerini kullandı.
Kırklareli Barosu’nun daveti üzerine geceye katılan Kırklareli Valisi Mustafa Yaman tüm avukatlar ile tokalaşarak Baronun 58. yıl dönümünü kutladı. Davetli avukatlardan birinin minik kızı ile ilgilenen Vali Yaman minik kıza oyunca bir bebek hediye etti. Gerçekleşen yemek gecenin ilerleyen saatlerinde son buldu. (cs) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.