Kırklareli Barosu “Av. Harun Saygılı ile yola devam” dedi

56
Kırklareli Barosu’nun 2012-2014 döneminin ardından Olağan Genel Kurul Toplantısı 18 Ekim 2014 Cumartesi günü Kırklareli Ticaret Borsası’nda yapıldı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Barosu’nun 2012-2014 döneminin ardından Olağan Genel Kurul Toplantısı 18 Ekim 2014 Cumartesi günü Kırklareli Ticaret Borsası’nda yapıldı.
Çoğunluğun sağlanmasının ardından saat 11.45’te başlayan toplantıda Divan Başkanlığı’na Av. Erdal Aktarı, Başkan Yardımcılığı’na Av. Hüseyin Şimşek, Katipliğe Av. Oylum Yaman ve Av. Hakan Geriş önerildi. Avukatların oylamasına sunulan öneri, oy birliği ile kabul edildi.
Av. Harun Saygılı yaptığı açılış konuşmasında Genel Kurulun tüm avukatlara hayırlı olmasını temenni ederek;
“2012-2014 Dönemi Genel Kurulumuzun mesleğimize ve baromuzun onuruna yakışır bir şekilde geçmesini diliyorum. Genel Kurulumuzun hukuk dünyasına ve adalet hizmetine olumlu katkılar sağlamasını temenni ediyorum” dedi.
Saygı Duruşu’nda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Kırklareli Barosu’na yeni katılan Avukatlar tanıtıldı. Baro Çalışma Raporu Av. Harun Saygılı, Baro Mali Raporu Av. Alper Demirelli, Baro Denetçi Raporu Av. Eyüp Kara ve Baro Disiplin Kurulu Raporu’da Av. İbrahim Güleryüz tarafından okundu. Okunan raporlarla ilgili olarak söz alan çıkmayınca okunan tüm raporlar oybirliği ile kabul edilerek bir önceki yönetim aklanmış oldu.
Tahmini Bütçe ve Bütçe Kararnamesi’nin görüşülmesi ve karara bağlanmasının ardından Adayların belirlenmesi süreci başlatıldı. Verilen 15 dakikalık süre içerisinde Kırklareli Barosu Başkanlığı içen mevcut Başkan Av. Harun Saygılı ile Av. Yılmaz Karademir’in listeleri Divan Kurulu’na sunuldu. Sunulan listelerde yer alan isimleri Divan Kurulu Başkanı Av. Erdal Aktarı tarafından katılımcılara okundu. Ardından dilek ve temenninler bölümüne geçildi. Burada başta AK Parti Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan ve CHP Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek olmak üzere söz alan katılımcılar kısa birer konuşma yaptı.
Yapılan konuşmaların ardından 198 kayıtlı üyeden 177’si oy kullandı. Saat 14.00 ile 17.00 arasında yapılan oylamanın ardından açılan sandıktan 175 oy geçerli,2 oy geçersiz çıktı. 175 geçerli oydan 93’ünü Av. Harun Saygılı, 82’sini de Av. Yılmaz Karademir aldı.
Kırklareli Barosu Başkanlığı’na seçilen Av. Harun Saygılı’nın listesi şu isimlerden oluştu:
* Yönetim Kurulu Asil Üyeleri:
Av. Ahmet Zeki Kılavuz, Çiğdem Erdem Öztufan, Av. Alaaddin Güncer, , Av. Ayşegül Tükel Yüzkollar, Av. Nilüfer Gençtürk Onat, Av. Onur Kocaoğlu, Av. Emrah Arslan, Av. Bilge Yakut.
* Disiplin Kurulu Asil Üyeleri:
 Av. Nilgün Ülgen, Av. Sezen Malik Abuy, Av. Turgay Hınız
* Türkiye Barolar Birliği Delege Adayları Asil Üyeler:
Av. Serhat Şişmanoğlu, Av. Bora Terzi
* Denetçi Adayı Asil Üye:
Av. Eyüp Kıray
Yapılan seçim sonucunda 2 Dönemdir Kırklareli Barosu Başkanlığı’nı yürüten  mevcut Başkan Av. Harun Saygılı 3. Dönem içinde üyelerden güvenoyu almış oldu. (Savaş Eskici-Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here