Kırklareli Baro Başkanlığı “Eğiticilerin Eğitimi” semineri düzenledi

17
Kırklareli Baro Başkanlığı “Eğiticilerin Eğitimi” semineri düzenledi

Kırklareli Baro Başkanlığı ve IGUL(Global Hukuk Programları) Direktörlüğü işbirliği ile “Eğiticilerin Eğitimi” konulu seminer düzenlendi. Kırklareli Ticaret Borsası Konferans Salonu’nda 26 Aralık Cumartesi günü gerçekleşen seminere, başta Kırklareli Baro Başkanlığı Yönetim, disiplin, denetim kurulu, Il Emniyet Müdürlüğü Şube Müdürleri, avukatlar ve Jandarma yetkilileri katıldı. Seminerlerin oturum başkanlığını Kırklareli Baro Başkanı Av. Göksel Okumuş üstlendi.

Saat 10:30’da başlayan seminerler ilk olarak Askeri Yargıtay Onursal Başkanı Fahrettin Demirağ, Prof. Dr. Feridun Yenisey ve Doç. Dr. Ali Kemal Yıldız tarafından “Soruşturma- Kovuşturma Evreleri” ile başladı.Ceza Mevzuatı kitabındaki maddelerin incelendiği ilk konu saat 11:30’da son buldu.

Akabinde ise “Soruşturma Evresinde Müdafiin Rolü” isimli mini seminer Avukat Rıfat Çulha tarafından gerçekleştirildi. Bu konunun son bulması ile seminerler “Iletişimin Denetlenmesi” konusu ile devam etti. Her ne kadar Prof. Dr. Feridun Yenisey ve Doç. Dr. Ali Kemal Yıldız tarafından verilse de diğer konuşmacılar da konulara katılım gösterdi.

“Eğiticilerin Eğitimi” seminerlerinin sabah kısmının son bulması ile yemek arası verildi. Yaklaşık bir buçuk saatlik verilen aranın akabinde saat 15:00’da Askeri Yargıtay Onursal Başkanı Fahrettin Demirağ, Prof. Dr. Feridun Yenisey ve Doç. Dr. Ali Kemal Yıldız nezdinde “Hukuka Aykırı Deliller” konulu seminere geçildi. Seminer boyunca avukatların ifade alınma ve benzeri konularda dikkatli olmalarının altı çizildi.

 Yine Ceza Mevzuatı kitabındaki yasaların irdelendiği seminer oldukça renkli geçti.

“Eğiticilerin Eğitimi” semineri son olarak art arda “Kovuşturma Evresinde Müdafiin Rolü” Av. Rıfat Çulha ve “Hüküm ve Hükmün Açıklamasının Geri Bırakılması” konulu seminerlerin Askeri Yargıtay Onursal Başkanı Fahrettin Demirağ tarafından verilmesinin ardından beklenenin aksine bir saat önce 17:00’da son buldu.

Toplamda 6 ayrı konuda farklı seminerin verildiği toplantının katılımcılar açısından oldukça faydalı geçtiği belirtildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here