Kırklareli Atatürk İ.Ö.O. Halk Oyunları Ekibi Final’de

16
Kırklareli Atatürk İlköğretim Okulu Spor Kulübü Türkiye Halk Oyunları Federasyonu’nun düzenlediği bölge yarışmalarında finale kalarak 20 Haziran 2010 Pazar günü Adana’da ilimizi temsil edecek.

HABER MERKEZİ
Atatürk İlköğretim Okulu Spor Kulübü Basın Sözcüsü Hayati Gürer yaptığı açıklamasında şunları kaydetti;
“15-16 Mayıs 2010 İstanbul Bağcılar Olimpik kapalı spor salonunda yine Kırklareli rüzgarı estiren Atatürk İ.Ö.O. Spor Kulübü Türkiye Halk Oyunları Federasyonu’nun (T.H.O.F) Halk Oyunları Bölge Yarışması’nda Minikler Stilize-Yıldızlar Stilize-Gençler Stilize ve Gençler Geleneksel Dal olmak üzere 4 ayrı ekiple 3 Bölge Birinciliği 1 Bölge İkinciliği ile geriye dönmüştü. Atatürk İlköğretim Okulu Spor Kulübü ilk olarak Adana İlinde 21-23 Haziran 2010 tarihinde yapılacak olan Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Final Yarışması’na katılacak. 20 Haziran 2010 Günü yolculuğuna başlayacak olan Atatürk İ.Ö.O. Spor Kulübü 50 kişilik Sporcu ve yönetim kadrosu ile Adana’ya çıkartma yapacak Adıyaman, Amasya, Balıkesir, Burdur, Bursa, Diyarbakır, İstanbul, Edirne, Muğla, Ordu, Van, Trabzon, Elazığ, Hakkari, Bayburt ve Manisa illerinin katılacağı final yarışmasında Kırklareli ili adının Kırıkkale olmadığını, örf adet ve gelenek göreneklerini sergileyeceği ve ilini en iyi şekilde temsilini gerçekleştirecektir.
Biz Atatürk İlköğretim okulu Spor kulübü yönetimi olarak Adana ilinde yapılacak olan Türkiye Final Yarışmalarında Bize en büyük desteği veren Kafileyi götürüp getirecek olan 2 Otobüs dahil olmak üzere her türlü finansman desteğini sağlayan Spordan Sorumlu Devlet Bakanımızın Faruk Nafiz Özak’ın Özel Kalem Müdürü Kırklareli olduğunu ispatlayan ve ilimize yaptığı bir çok katkısı ile son zamanlarda dilden dile dolaşan Ahmet Rasim Yavaş’a Türkiye Finalinin tüm masraflarını üstlendiği ve gitmemize yardımcı olduğu için sonsuz teşekkürlerimizi sunuyor ve bundan böyle yardımı seven ilimizi tanıtmamıza yardımcı olan kişileri, kurumları bizlerden ilgi ve desteklerini esirgememelerini isterken, güvenlerine layık olarak Türkiye çapında dereceler getireceğimize söz veriyoruz.
Ayrıca Kulübümüzün kuruluşundan bu güne emeği geçen Eski Kulüp Yöneticilerimize, Okul yönetimine, Milletvekillerimize ve özellikle Kırklareli Valilik Makamı’na, Kırklareli Belediye Başkanlığı’na, Milli Eğitim Müdürlüğü’ne, Gençlik Spor İl Müdürlüğüne kısaca katkısı olan herkese şükranlarımızı arz ederiz. Ekibimizin Adana ilinde ki final yarışmalarından üstün bir başarı ile döneceğini biliyor Ekibimize Başarılar ve hayırlı yolculuklar diliyoruz.” ue

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here