Kırklareli aşığı, gönül dostu Yakup Kadri Ceylan’ın aramızdan ayrılışının üzerinden 15 yıl geçti

11
Kırklareli aşığı, gönül dostu Yakup Kadri Ceylan’ın aramızdan ayrılışının üzerinden 15 yıl geçti

Onu 6 Kasım 1994 tarihinde yitirdik. Acı haber o gün zehirli bir kurşun gibi kalbimize saplandı. Kimse inanmamıştı, inanmak istemiyordu. Ölüm hepimiz için ürkütücü ama bir o kadar kaçınılmazdı. Ancak Ceylan’a vakitsiz geldi, yakışmadı ölüm.

Kırklareli aşığı örnek bürokrat, yeri dolmayan insan Yakup Kadri Ceylan inancı, siyasi görüşü ne olursa olsun Kırklareli insanını, Kırklarelili olma mantığı ile sevmiş, kucaklamıştır. Kırklareli’ne ve Kırklareli insanına çok şey vermiş, ama onlardan hiçbir şey almamıştır. Birçoğumuzdan alacaklı olarak aramızdan ayrılmıştır. Vakitsiz ayrılışı ise Kırklareli’nin şanssızlığı olmuştur.

Aradan geçen 15 yıla rağmen hala evimizde, kahvede, pazarda onu konuşuyorsak, çözümsüz bir işimizde hala onu hatırlayabiliyorsak, onun insan sevgisini, onun Kırklareli aşkını, Türkiye sevdasını, Tarih boyunca bir çok siyasi tarafından sadece seçimden seçime hatırlanan ve  bir tarafa itilmiş Kırklareli insanına kimliğini bahane ederek ilgisizliğe maruz bırakmamasını, dürüstlüğünü, dostunun da düşmanının da sevgi ve taktirini kazanmış olduğunu anlatabiliyorsak Yakup Kadri Ceylan’ların kolay yetişmediğini doğruluyoruz.

15 yıldır Kırklareli halkının kalbinde yaşamaya devam eden merhum Yakup Kadri Ceylan unutulmamıştır Kırklarelililerin kalbinde yaşamaya devam ederek ölümsüzleşecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here