Kırklareli Anadolu Lisesi Müzik Yarışması’na katılıyor

47
* Kırklareli Anadolu Lisesi Okul Orkestrası “Vodafone Freezone 17. Liselerarası Müzik Yarışması”’nın İstanbul elemelerine katılarak Kırklareli’yi temsil edecek.

HABER MERKEZİ
Serhat Hacıpaşalıoğlu’nun önderliğinde End Production’ın  17 yıldır aralıksız sürdürdüğü Türkiye’nin en çok genç katılımcılı ve en uzun soluklu rekortmen organizasyonu Liselerarası Müzik Yarışması’nın eleme heyecanı İstanbul’da devam ediyor.
14-15-16 Mart tarihinde İstanbul Bostancı Gösteri Merkezi’nde yapılacak olan elemelerin heyecanı devam ederken elemelere Kırklareli’den katılacak okul da belli oldu. Türkiye’nin her yerinden binlerce müzik tutkunu liselinin her yıl coşkulu katılım gösterdiği yarışmanın İstanbul elemelerine Kırklareli’den “Kırklareli Anadolu Lisesi Okul Orkestrası” katılacak. Liselilerin müziklerini özgürce gösterebildikleri ilk ve tek platform olan “Vodafone Freezone 17. Liselerarası Müzik Yarışması” için İstanbul’da büyük hayaller ve umutlarla yarışacak olan gençlerin tek hedefi İstanbul’daki muhteşem final gecesinde yer almak ve hem kendilerini hem de şehirlerini en iyi şekilde temsil etmek.
* Hayalleri için gün sayıyorlar
Kırklareli Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Cüneyt Kayat’ın gözeteminde hazırlıklarını sürdüren Orkestra’da; Solist ve Elektrogitar’da Ayberk Demirhan, Basgitar’da Mehmet Kerem Baysal, Elektrogitar’da Altay Çelikkaya ve Bateri’de Mert Özkan yer alıyor. Grup yarışmada “Knocking on heaven’s door” isimli şarkıyı seslendirecek.
Yarışmada okullarını ve şehirlerini en güzel şekilde temsil etmek istediklerini belirten Kırklareli Anadolu Lisesi öğrencileri kalp çarpıntılarıyla çıktıkları müzik yolcuğunu, İstanbul’daki finalde birinci olarak tamamlamak istiyorlar. Kırklarelili gençler hemşerilerinden moral ve destek bekliyor.
* Yarışmanın İcra Birincisine Büyük Ödül Müzik Stüdyosu 
Müziğe tutkulu onlarca ilden binlerce liselinin yarıştığı  Vodafone FreeZone 17. Liselerarası Müzik Yarışması’nın 26 Nisan’da Bostancı Gösteri Merkezi’nde yapılacak olan Final’de  En İyi İcra da  Vodafone FreeZone tarafından Müzik Stüdyosu veriliyor. Serhat Hacıpaşalıoğlu’nun 17 yıldır aralıksız sürdürdüğü ve bugüne kadar binlerce öğrencinin profesyonel müzik hayatına adım atma hayalini gerçeğe dönüştüren “Vodafone Freezone 17.Liselerarası Müzik Yarışması”, İcra Kategorisi birincisine tam teşekküllü bir Müzik Stüdyosu hediye ediyor. Yarışmada icra kategorisinin yanı sıra; En İyi Enstrüman, En İyi Erkek Solist, En İyi Kız Solist, En İyi Beste, En İyi Yorum, En İyi Orkestra, En İyi Sahne Performansı olmak üzere toplam 17 kategoride sürpriz hediyeler sahibini buluyor. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here