Kırklareli Amatör Lig’de İlk Yarı sona erdi

17
Kırklareli Süper Amatör Lig ve 1. Amatör Liglerde İlk Yarılar bu hafta sonu oynanan mücadeleler ile sona erdi. Çekişmeli maçlara sahne olan liglerde alınan sonuçlar şu şekilde oldu:
HABER MERKEZİ
Kırklareli Süper Amatör Lig ve 1. Amatör Liglerde İlk Yarılar bu hafta sonu oynanan mücadeleler ile sona erdi. Çekişmeli maçlara sahne olan liglerde alınan sonuçlar şu şekilde oldu:
* Süper Amatör Lig:
Kırklareli Güvenspor 0-5 Evrenspor, Adaspor 1-1 Yıldırımspor, Pehlivanköyspor 0-1 Lüleburgazspor, K.eli Sanayispor 3-0 Kayaspor (Hükmen), B.Karıştıranspor 0-1 Vizespor ve Demirköyspor 2-4 Pınarhisarspor. Alınan bu skorlar ile Lüleburgazspor Ligin ilk yarısını lider tamamladı.
Haftanın Takımı: Lüleburgazspor (Şampiyonluktaki rakibini deplasmanda yenerek koltuğu hak ettiler.)
* 1. Amatör Lig A Grubu:
Bu grupta 10 takım olduğundan lig geçen hafta devre arasına girdi. Hafta sonu erteleme maçları oynanan grupta; Karahıdırspor 3-4 Özerspor ve Trakya Fenerspor 0-1 Emirspor şeklinde sonuçlandı. Grubun liderliği Sergenspor’da.
* 1. Amatör Lig B Grubu:
Vizeacarspor 0-2 Sarıcaalispor, İnecespor 3-3 Karaağaçspor, Kentspor 4-2 Kaynarca Gençlikspor, Hamitabatspor 0-3 İstasyonspor (Hükmen) ve Kavaklıspor 1-0 Tek Santralspor şeklinde sonuçlandı. Alınan bu skorlar ile grupta ilk yarıyı lider olarak bitiren takım grubun favori takımı İnecespor oldu.
Haftanın Takımı: Kentspor (Ligde namaglûp giden rakibine ilk yenilgisini tattırdı.)
Liglerin ilk yarısı sona ererken özellikle hakem hataları ve tesislerde yaşanan problemler kulüplerin gündeminde yer almaya devam etti. 
Maçlarda skorlara etki edecek birçok bariz hatanın yaşanması, aynı hakemlerin aynı sahalarda sürekli görevlendirilmeleri kulüplerin gündemindeki ilk maddeydi ligin ilk yarısında. Hakemlerin kendilerini ligin üstünde gördüğü ve gerekli duyarlılığı ve kulüplere gerekli saygıyı duymadıkları düşüncesi ilk yarıya hakimdi. 
Kırklareli Vali Mustafa Yaman Stadı’nın hem ulaşım hem de hava şartları açısından sürekli sorun oluşturması, Pınarhisar Sahası’nda duşların bozuk olması, soyunma odaları ile saha arasında uzun mesafe güvenlik anlamında sıkıntılar oluşturması, Babaeski Sahası’nın ve soyunma odalarının alakasız yerlerde olması ve bu arada güvenlik zafiyetinin oluşması gibi birçok sahada problemlerin olması futbol kulüplerini canından bezdirmişe benziyor. 
Ligin 2. Yarı’nın hakem hatalarının daha da azaldığı, spor tesislerindeki sıkıntıların giderildiği bir lig olmasını bizde gazete olarak diliyoruz. (Fatih Eser)
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here